A A+ A++

(grafika: Gmina Głogówek/PZPN)

Festiwale piłkarskie dla dziewczyn to jednodniowe wydarzenia, podczas których będzie można spróbować swoich sił w piłce nożnej, ale nie tylko! Już we wtorek  11 czerwca opolska edycja festiwalu odbędzie się w Głogówku! Święto piłki nożnej odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Damrota 12.

Na uczestniczki i uczestników będą czekać liczne atrakcje: turniej piłkarski, wyzwania sportowe, upominki czy poczęstunek. Festiwal skierowany jest do dziewcząt w wieku 7-14 lat. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00-15:00, wstęp wolny.

Miasto-gospodarz festiwalu w województwie opolskim nie jest przypadkowe. To właśnie w Głogówku swoją siedzibę ma najbardziej znany żeński klub piłkarski na Opolszczyźnie – LUKS Rolnik Biedrzychowice Głogówek. Futsalistki Rolnika od wielu lat rywalizują na najwyższym poziomie w Polsce, czyli Ekstraligi Futsalu Kobiet. Piłkarki kilka razy sięgnęły również po medale mistrzostw Polski.

Festiwale piłkarskie dla dziewczyn to jednodniowe wydarzenia, podczas których będzie można spróbować swoich sił w piłce nożnej, ale nie tylko! Festiwale to świetna okazja do przekonania się, że futbol to nie wyłącznie dyscyplina sportu, ale także możliwość rozwijania swoich pasji oraz budowania przyjaźni. Organizatorem festiwali jest Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Wojewódzkimi ZPN.

W ramach kampanii „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” Polski Związek Piłki Nożnej pokazuje m.in. jak stworzyć bezpieczne i przyjazne warunki do grania w piłkę nożną dziewcząt w różnym wieku i o różnych umiejętnościach, jak budować i wykorzystywać piłkarskie pasje oraz że futbol to coś więcej niż sport. Elementem tej idei są właśnie rozpoczynające się w maju i trwające aż do końca września festiwale piłkarskie. Wydarzenia skierowane są przede wszystkim do dziewcząt, które zaczynają przygodę z piłką nożną, a w drugiej kolejności do tych, które się już nią interesują.

– W Polskim Związku Piłki Nożnej jesteśmy przekonani, że piłka nożna to sport dla wszystkich. Dlatego – właśnie poprzez nowatorskie festiwale piłkarskie – chcemy zachęcić do futbolu dziewczęta. Podczas tych wydarzeń, wraz z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, tworzymy bezpieczną i przyjazną atmosferę, skupiamy się na sportowej zabawie i animacjach. Pokazujemy również, że dzięki grze w piłkę nożną można nawiązywać prawdziwe przyjaźnie – mówi sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski.

Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” już od zeszłego roku zmienia stereotypowe postrzeganie roli dziewcząt w sporcie. W ramach kampanii powstał specjalny spot oraz wystartowała strona internetowa www.druzynadziewczyn.pl, na której dostępne są porady, wyszukiwarka klubów dla dziewcząt czy kontakty do osób odpowiedzialnych za piłkę nożną kobiet w każdym województwie. Kolejnym ważnym etapem kampanii są właśnie festiwale piłkarskie dla dziewczyn w całej Polsce.

– Jak pokazują badania, aż 80% młodych piłkarek czuje się bardziej pewna siebie dzięki grze w swojej drużynie. Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” idealnie podkreśla, że futbol to nie tylko sport, ale coś więcej – to także budowanie swojej tożsamości – dodaje sekretarz generalny PZPN.

Więcej informacji na temat kampanii „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” na stronie https://www.laczynaspilka.pl/druzynadziewczyn/o-kampanii 

(źródło: Gmina Głogówek / materiały organizatora PZPN)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł15 czerwca w Wieruszowie wyścigi drezyn ręcznych – z Wielunia na wydarzenie dojedziesz pociągiem
Następny artykułŚmierć polskiego żołnierza tuż przed ciszą wyborczą