A A+ A++

Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim – Festiwal Atrakcji i Nauki dla Wszystkich.

Stadion Śląski zamienił się na jeden dzień w tętniące życiem miasteczko pełne atrakcji dla najmłodszych. Rozległy obiekt wypełnił się kolorowymi stoiskami, ekscytującymi strefami zabaw i nauki, zapewniając emocje na każdym kroku.

Animacje, euro-bungee, samochodziki elektryczne, brokatowe tatuaże i malowanie twarzy – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na małych odkrywców w stadionowym miasteczku. Strefa dmuchańców oferuje nie tylko zjeżdżalnie, ale również gigantyczne dmuchane konstrukcje, które na pewno dostarczają mnóstwo radości.

Wśród nich znajdują się m.in. Tor Spartakusa, Labirynt Minotaura i Tor Fitness. Dla starszych uczestników przygotowano kulę do zorbingu i strefę VR, gdzie można wypróbować symulator rajdowy, symulator lotni czy deskę strachu.

Zgodnie z obchodami Roku Nauki w Województwie Śląskim, różne instytucje z regionu przygotowały stoiska edukacyjne z motywem przewodnim „Nauka”. Na małych inżynierów czeka strefa klocków konstrukcyjnych, a dla młodych sportowców przygotowano strefę dryblingu.

Śląski Ogród Zoologiczny przygotował stoisko edukacyjne z mikroskopami, a Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego zorganizował gry i zabawy dotyczące ochrony przyrody.

Teatr Jednej Miny przygotował dla uczestników autorski program rozrywkowo-edukacyjny „ALE CYRK!”. Aktorzy, mimowie i artyści balonowi zadbali o dobry humor wszystkich dzieci, a elementy sportu, zabawy i nauki w połączeniu z cyrkowymi rekwizytami tworzą niezapomnianą atmosferę.

Ciekawą atrakcją jest również możliwość uczestnictwa w 69. Memoriale Janusza Kusocińskiego, na którym można zobaczyć gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki (wczoraj pisaliśmy o tym wielkim wydarzeniu osobno). Organizator mityngu – Polski Związek Lekkiej Atletyki – wystawił Miasteczko Lekkoatletyczne, w którym również czekają atrakcje dla dzieci.

Dla dorosłych przygotowano atrakcję w postaci Dream Jump, czyli skoku z korony Stadionu Śląskiego. Wstęp na Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim jest możliwy bramami 3
, 4 oraz 5. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, co umożliwia swobodne przemieszczanie się między strefą kibica na trybunach obiektu, a strefą dla najmłodszych.

Strefa klocków konstrukcyjnych, prowadzona przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, stanowi teren dla wyobraźni i twórczości, gdzie dzieci mogły zbudować własne roboty, zwierzęta czy zamki. Dla tych, którzy wolą sportowe wyzwanie, strefa dryblingu stała się areną do sprawnościowych zmagań.

W świętowaniu Dnia Dziecka i Roku Nauki w Województwie Śląskim uczestniczyły również inne instytucje regionalne. Śląski Ogród Zoologiczny zorganizował stoisko edukacyjne z mikroskopami, a Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego przygotował gry i zabawy dotyczące ochrony przyrody.

Na stoisku Planetarium Śląskiego można było obserwować obiekty astronomiczne, a pracownicy Opery Śląskiej prowadzili zajęcia baletowe.

Z kolei Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przeprowadził warsztaty artystyczne, a na stoiskach placówek medycznych z regionu udzielano porad dotyczących zdrowia. Wśród innych stoisk znalazły się punkty m.in. Panteonu Górnośląskiego, Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, Grupy Beskidzkiej GOPR czy Teatru Śląskiego.

Impreza na Stadionie Śląskim jest prawdziwym świętem dla dzieci, ale także dla dorosłych. Z okazji Dnia Dziecka wszyscy mają szansę zanurzyć się w atmosferę zabawy, nauki i sportu. Wstęp na Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim jest wolny. Podobnie jak na Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Ten wyjątkowy dzień pełen nauki, zabawy i emocji sportowych, to doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka. Niezależnie od wieku, na Stadionie Śląskim każdy może znaleźć coś dla siebie.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Muz. G. Park Etnograf. w Chorzowie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁask. Nowy zastępca Komendanta Powiatowego Policji
Następny artykułWakacyjne Uroki Kaszub: Dlaczego Wybrać Ten Zakątek Polski na Twój Następny Urlop