A A+ A++

W najbliższy weekend Sucha Beskidzka stanie się centrum filmowych i muzycznych wydarzeń. Wszystko za sprawą drugiej edycji Festiwalu Artystycznego Urodziny Billy’ego Wildera, który odbędzie się od 5 do 7 lipca. Warto zarezerwować sobie czas na to wyjątkowe wydarzenie.

Urodziny Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej – Festiwal Artystyczny

Sucha Beskidzka po raz kolejny stanie się miejscem, które przyciągnie miłośników kina i muzyki filmowej z całego regionu. Druga edycja Festiwalu Artystycznego Urodziny Billy’ego Wildera odbędzie się w dniach 5-7 lipca. Wydarzenie to nawiązuje do miejsca urodzenia słynnego hollywoodzkiego scenarzysty i reżysera Billy’ego Wildera, sześciokrotnego zdobywcy Oscara, którego imieniem nazwano Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Muzyka filmowa i spotkania z twórcami

Festiwal to prawdziwa uczta dla miłośników sztuki filmowej. W programie znalazły się między innymi koncerty muzyki filmowej, które z pewnością przyciągną wielu melomanów. Dodatkowo, zaplanowano cykl pokazów filmowych, podczas których będzie można obejrzeć zarówno klasyczne, jak i najnowsze produkcje. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie ceniony polski reżyser filmowy i teatralny – Radosław Piwowarski. Podczas spotkania autorskiego opowie on o swoim najnowszym filmie oraz publikacjach, a także o projekcjach prezentowanych na festiwalu.

Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych

Jednym z głównych punktów programu jest II Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych. W tym roku do Suchej Beskidzkiej przybędzie dwanaście muzycznych formacji, które zostały wyłonione w drodze kwalifikacji z różnych zakątków województwa małopolskiego i całego kraju. To wyjątkowa okazja, aby posłuchać utalentowanych muzyków i poczuć atmosferę rywalizacji w duchu wielkiej sztuki.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

Warto zaznaczyć, że wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. To doskonała okazja, aby mieszkańcy Suchej Beskidzkiej i okolic mogli bez żadnych przeszkód uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Festiwal Artystyczny Urodziny Billy’ego Wildera to nie tylko hołd dla wielkiego reżysera, ale także święto dla wszystkich miłośników kina i muzyki.

Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera

ul. Mickiewicza 27

34-200 Sucha Beskidzka

tel: (33) 812 08 88

tel: (33) 812 08 14

Od 5 do 7 lipca 2024 r.

Na podst. Informacja Turystyczna w Wadowicach

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomoc Kościołowi w Potrzebie: bardziej podstępne formy dyskryminacji chrześcijan
Następny artykułGasly na Silverstone będzie ruszał z końca stawki