A A+ A++

Już 29 czerwca odbędzie się kolejna edycja „Warsztatów świdermajerowskich” w ramach Festiwalu Andriollego. Wydarzenie to przyciągnie miłośników stylu świdermajer, którzy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu drewnianych elementów wyposażenia domów. To niepowtarzalna okazja, by na chwilę przenieść się w czasie i poczuć ducha minionych epok.

  1. Warsztaty odbędą się 29 czerwca w godzinach 9:00-14:00.
  2. Zajęcia są przeznaczone dla osób dorosłych i są bezpłatne.
  3. Poprowadzi je Roman Ruśplo, artysta miński i rzeźbiarz.
  4. Zapisy trwają do 21 czerwca, a liczba miejsc jest ograniczona.

Festiwal Andriollego to wydarzenie, które co roku przyciąga wielu entuzjastów sztuki i kultury. W jego ramach odbywają się różnorodne warsztaty, koncerty i wystawy, a „Warsztaty świdermajerowskie” są jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu. W tym roku uczestnicy znów będą mieli okazję do stworzenia unikalnych, drewnianych elementów dekoracyjnych.

Warsztaty odbędą się w malowniczym ogrodzie MZM Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich przy ulicy gen. K. Sosnkowskiego 4. Przewidziano czas od godziny 9:00 do 14:00, aby każdy mógł spokojnie zrealizować swój projekt. Uczestnicy będą wykonywać m.in. półki, ozdoby okienne oraz wieszaki na klucze w charakterystycznym stylu świdermajer, promowanym przez Michała Elwiro Andriollego.

Warsztaty poprowadzi Roman Ruśplo, znany artysta miński i rzeźbiarz, który od wielu lat współpracuje z Muzeum. Jego doświadczenie i pasja do sztuki gwarantują, że każdy uczestnik wyniesie z warsztatów nie tylko nowe umiejętności, ale także mnóstwo inspiracji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a materiały i narzędzia zapewnia organizator. Jest to doskonała okazja dla dorosłych, którzy chcą spróbować czegoś nowego lub rozwijać swoje umiejętności w drewnianym rękodziele. Warto jednak pospieszyć się z zapisami, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do ośmiu, a decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 21 czerwca, a zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, co podkreśla wagę i prestiż tego przedsięwzięcia. Festiwal Andriollego to nie tylko okazja do nauki, ale także do spędzenia czasu w miłym, twórczym towarzystwie i zanurzenia się w atmosferze minionych epok.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji i dołączcie do nas na „Warsztatach świdermajerowskich” 29 czerwca!

Fot. z archiwum MZM (Festiwal Andriollego 2023, warsztaty zdobnicze)

Źródło: Muzeum w Mińsku Maz.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułВіра Брежнєва виклала фото з Мальдів у бікіні
Następny artykułДощі з градом і спека – українців вразили прогнозом на вихідні