A A+ A++

Tak naprawdę taki komunikat Ferrari był spodziewany od dłuższego czasu. Cardile miał bowiem stać się kolejnym celem transferowym Astona Martina, który mocno rozwija swój pion techniczny. Na razie nic nie zostało oficjalnie potwierdzone przez Brytyjczyków, ale już wiadomo, że włoski inżynier na pewno pożegna się z Maranello:

“Scuderia Ferrari ogłasza odejście Enrico Cardile, który zrezygnował ze swojej roli dyrektora technicznego ds. podwozia. Po blisko dwóch dekadach pracy z Ferrari Cardile złożył wypowiedzenie, w związku z czym ze skutkiem natychmiastowym i tymczasowo tym obszarem będzie zarządzał szef zespołu, Frederic Vasseur. Każdy w Scuderii Ferrari dziękuje Enrico za jego ciężką pracę przez tyle lat”, czytamy w oświadczeniu włoskiej stajni:

Co ciekawe, wspomniany w komunikacie Vasseur jeszcze w niedzielę próbował ucinać wszelkie kwestie związane z odejściem/przejściem Cardile. Szybko jednak te słowa okazały się nieaktualne:

“Jeśli Aston Martin chce coś zakomunikować, może to zrobić, ale na dzisiaj tak nie jest. Jest częścią [naszej] organizacji. Na dzisiaj [Enrico] wciąż pozostaje dyrektorem technicznym Ferrari”, powiedział Francuz, cytowany przez Motorsport.

Odejście Cardile może być powiązane z osobą Adriana Neweya. Brytyjczyk ciągle łączony jest z Ferrari i teraz zrobił się idealny dla niego wakat. Z drugiej strony w ostatnim czasie media donosiły o zaawansowanych działaniach Astona Martina w temacie jego transferu, więc nie można też wykluczyć, że obaj panowie będą wspólnie pracować w Silverstone.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKiedy trzeba regenerować felgi? Gdzie na regenerację felg w Rudzie Śląskiej, Zabrzu i okolicach?
Następny artykułTVP kontra Biełsat. Zawiadomiono prokuraturę ws. podejrzenia przestępstwa