A A+ A++

Poniżej publikujemy listę wybranych wydarzeń, które odbędą się w Poznaniu w nadchodzącym tygodniu.

Poniedziałek – 12 lutego 2024

12:15 – CUDOWNY CHŁOPAK. BIAŁY PTAK 10+

Kilka lat upłynęło od czasów, które poznaliśmy w “Cudownym chłopaku”. Julian, wydalony ze szkoły za niefrasobliwe zachowanie wobec małego Auggiego, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości licealnej. Pełen goryczy i złości na świat, nie udaje mu się nawiązać relacji z rówieśnikami i reaguje odrzuceniem na wszelkie przejawy życzliwości. Prześladowany przez wyrzuty sumienia, wycofuje się z życia społecznego szkoły. Jego niezwykle barwna babcia jednak wierzy, że każdy ma prawo do drugiej szansy. Decyduje się podzielić z Julianem wzruszającą opowieść z czasów swojej młodości. Fascynująca historia babci, pełna odwagi, życzliwości i empatii, staje się świadectwem tego, że serce pełne tych wartości może dokonać rzeczy nieoczekiwanych nawet dla samego siebie. Czy opowieść ta przekształci Juliana i pozwoli mu się zmienić?

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

13:40 – Emma i czarny jaguar

Urocza Emma dorastając w sercu Amazonii, cieszyła się towarzystwem Hope – niewielkiego jaguarczyka. Ich niezwykłe więzi przyjaźni dobiegły końca, gdy Emma przeprowadziła się do Nowego Jorku. Mimo nowego otoczenia, dziewczyna nieustannie tęskniła za zielonymi puszczami i swoim futrzastym towarzyszem. Z biegiem lat, Emma, która już jako nastolatka zaaklimatyzowała się w miejskiej dżungli, dowiaduje się o niebezpieczeństwie, jakie czyha na lasy Amazonii ze strony bezwzględnych myśliwych. Bez wahania postanawia wrócić do swego dzieciństwa, aby ocalić przyjaciela. W tej misji wspiera ją energiczna nauczycielka biologii, pani Anja.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

14:00 – Zima w Zamku: O psie, który jeździł koleją

Opowieść znana z klasycznego dzieła Romana Pisarskiego, zatytułowana tak samo, została zaktualizowana do współczesnego kontekstu. Jest to wzruszający opis przyjaźni między dzieckiem a niezwykłym psem o duszy podróżnika. Ten czworonóg, wierny jak Lassie, odważny jak Bella i zabawny jak Beethoven, od najmłodszych lat wykazywał skłonność do przeżywania wielkich przygód. Jego pełne emocji podróże pociągiem zyskały ogromną sympatię i poruszyły serca milionów ludzi.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

19:00 – Co można zdradzić rodzinie?

Trzy pary: dwie w stanie małżeńskim oraz para młodych zakochanych stają przed wyborem – podjęcia zobowiązań małżeńskich lub zakończenia związku. “Oszuści” to znakomita komedia, która opiera się na złożonej strukturze drobnych i poważniejszych kłamstw.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Wtorek – 13 lutego 2024

13:00 – OPADAJĄCE LIŚCIE

Ansa jest oszczędna w słowach i pracuje w miejscowym supermarkecie, z kolei Holappa zarabia na chleb na placu budowy. Mają w sobie szlachetne serca, lecz ich życie to niestety seria nieustannych niepowodzeń. Kobieta właśnie straciła zatrudnienie, ponieważ jej szefowie nie docenili jej ludzkiego odruchu, a mężczyzna boryka się z trudnym nałogiem alkoholowym. Ich ścieżki krzyżują się zupełnie przypadkowo podczas wieczoru karaoke. Już od pierwszych chwil widać, że ta dwójka bohaterów, będących niezbyt dobrze przystosowanych do współczesnego świata, to dusze pokrewne. Coś ich do siebie przyciąga, mimo że czują pewną dozę niepewności. W końcu obydwoje do tej pory doświadczali przede wszystkim ciągu nieudanych wydarzeń i bolesnych zawodów. Jednak przed naszymi oczami rozwija się niewinne, prawdziwe uczucie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

16:00 – Obsesja

Trzymający w napięciu thriller z niezwykle odważną kreacją Natalie Portman, która wciela się w postać świadczącą o głębi szaleństwa, równie imponującą jak jej oscarowa rola w “Czarnym łabędziu”. Jest to film zrealizowany z mistrzowską precyzją, w którym rzeczywistość jest nieustannie zniekształcana. Postacie, dla których prawda stanowi jedynie fasadę, angażują się w pełną napięcia i uwodzenia grę manipulacji: kwestia, kto jest obserwatorem, a kto obserwowanym, pozostaje otwarta. To opowieść, od której trudno jest oderwać wzrok – i to nie tylko dzięki doskonałej obsadzie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

19:30 – PREZYDENTKI

W domostwach skandynawskich tradycyjnie nie umieszczano zasłon na oknach, co miało świadczyć o transparentnym, uczciwym i pobożnym trybie życia ich mieszkańców, w szczególności kobiet. Współcześni mieszkańcy zaś często zasłaniają swoje okna grubymi zasłonami. Czy celują one jedynie w ukryciu potknięć moralnych? Czy może też chronią przestrzeń dla tajnych marzeń, pozwalając na chwilowy oddech od społecznych oczekiwań, ucieczkę od norm i obyczajów? Austriacki dramaturg Werner Schwab bezwzględnie odciąga zasłony, by umożliwić nam wgląd w zakrywane pragnienia bohaterek swojego dzieła „Prezydentki”. Są to postaci zakorzenione w burżuazyjnym społeczeństwie, obarczone ciężarem codziennych zmartwień, ale pomimo to niezmiennie spragnione miłości. Jednak to tylko w zaciszu, za zasłoną, mogą one bezpiecznie oddać się swoim fantazjom.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Środa – 14 lutego 2023

16:45 – KOS

W okresie wiosennym roku 1794, na terenie Polski panuje napięta atmosfera. Do ojczyzny powraca generał Tadeusza Kościuszki (w tej roli Jacek Braciak), który ma ambicje wywołać zbrojne powstanie przeciwko zaborcom rosyjskim, angażując do walki zarówno miejscową arystokrację jak i lud prosty. W jego przedsięwzięciu wspiera go oddany kompan oraz były niewolnik, Domingo (w tej roli Jason Mitchell). Na ślad Kościuszki wpada jednak nieugięty oficer rosyjski, rotmistrz Dunin (w tej roli Robert Więckiewicz), który z niezłomną determinacją pragnie pojmać przywódcę zanim ten zdąży zainicjować ogólnonarodowy zryw.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

18:00 – BULION I INNE NAMIĘTNOŚCI

Czy możliwe jest, by namiętność miała własny gust? Tran Anh Hung, reżyser o wietnamsko-francuskich korzeniach, znany z filmów takich jak “Rykszarz” i “Zapach zielonej papai”, przekonuje, że odpowiedź brzmi: absolutnie! Jego film “Bulion i inne namiętności”, który zdobył uznanie w postaci nagrody za reżyserię na prestiżowym festiwalu filmowym w Cannes, zanurza widza w krainie wyrafinowanej kuchni francuskiej. Jednak to nie tylko kulinarna strona jest tu istotna – reżyser w przepełniony zmysłowością sposób ukazuje, jak jedzenie, wraz z jego smakami i zapachami, może być medium do wyrażania najintensywniejszych emocji.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

19:00 – Kombii – Nasze pokolenie

Formacja Kombii z Grzegorzem Skawińskim stworzyła niezwykłą propozycję dla swoich wielbicieli. Ich koncertowy tour pod hasłem “Kombii – Nasze pokolenie” stanowi fantastyczną szansę, aby doświadczyć na żywo zarówno kultowych utworów grupy, jak i świeżych kompozycji z najnowszego albumu “KOMBII 5”.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

20:30 ANATOMIA UPADKU

Idylliczne życie rodziny w alpejskich rejonach Francji doznaje brutalnej zmiany, kiedy Samuel umiera na skutek upadku. Czy jego śmierć była wynikiem samobójczego skoku, tragicznego wypadku, czy też został zepchnięty z balkonu przez Sandrę, swoją żonę i matkę ich dzieci? Śledczy stoją przed trudnym zadaniem, ponieważ brak jest zarówno dowodów, jak i świadków. W świetle opinii publicznej Sandra będzie zmuszona przeanalizować nawet najbardziej intymne aspekty ich związku, co może mieć kluczowe znaczenie dla werdyktu sądu. Proces, który przykuwa uwagę społeczeństwa, rozgrywa się także w umysłach oglądających, a dominujące pytanie, na które wszyscy poszukują odpowiedzi, to: ‘Czy ona to zrobiła?’.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Czwartek – 15 lutego 2024

13:45 – PIEŚNI ZIEMI

Trzy dekady temu, reżyserka opuściła swoje rodzinne progi. Obecnie, z kamerą w ręku, eksploruje górskie obszary zachodniej Norwegii. W poszukiwaniu korzeni, śladem rodziców i przodków, próbuje rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia. Jest to nie tylko konfrontacja z lokalną historią, ale przede wszystkim z dziewiczym krajobrazem tego regionu, z jego wiecznym rytmem życia i śmierci.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

19:00 – GRAND ROYAL ORCHESTRA | SOLIŚCI | BALLET

Zespół Grand Royal Orchestra zaprezentuje repertuar popularnych i lubianych kompozycji, które zostaną wyróżnione w ramach barwnej muzycznej narracji. Ich interpretacje z łatwością uwydatnią stylistyczną różnorodność muzycznego pejzażu, łącząc eleganckie akcenty muzyki klasycznej i operowej z energetycznymi rytmami sceny Broadway’u.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Wszystkie wydarzenia w nadchodzącym tygodniu można znaleźć w naszym kalendarzu. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułВ окупованому Бердянську ліквідували колаборанта, який видавав росіянам місцевих патріотів
Następny artykułКомандир 47 ОМБр: Авдеевка не будет окружена, пока у нас есть силы. “Мясных волн” уже нет