A A+ A++

Zwiedzanie pomieszczeń niedostępnych dla widzów, wspólne czytanie sztuk i próby odegrania scen – takie m.in. zajęcia prowadzone są podczas ferii zimowych w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Zajęcia z cyklu “Ferie w teatrze” odbywają się w dwóch grupach – dla uczniów z klas I-IV oraz V-VIII szkół podstawowych. Na pierwszych, zatytułowanych “Przywitanie z teatrem”, dzieci zwiedzają jego siedzibę, w tym części niedostępne dla widzów, jak scena, kulisy, sala prób, garderoby czy pracownie i biura. Zwiedzaniu towarzyszy opowieść o funkcji poszczególnych pomieszczeń i urządzeń, a także o pracy ludzi, którzy wspólnie z aktorami przygotowują spektakle.

Na zajęciach “Teatr to (nie)dramat” uczestnicy zostają wprowadzeni w świat teatru. Odbywają się wspólne czytanie sztuk oraz próby odegrania scen. Podczas kolejnych – “Przełam tremę i wejdź na scenę” – zapoznani zostaną z tajnikami pracy. Jest też nauka przez zabawę elementarnych zadań aktorskich, gry z obiektem czy pracy z ruchem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOŚWIĘCIM. Prosimy o więcej światła na przejściach dla pieszych w Oświęcimiu!
Następny artykułRAFAKO: Aktualizacja informacji odnośnie do projektu Jaworzno – dalsze przedłużenie terminu na wykonanie przez TAURON Wytwarzanie S.A. żądania gwarancji zapłaty.