Grupa Azoty Chemik Police w półfinale TAURON Pucharu Polski pokonała Budowlanych Łódź 3:1 (25:19, 24:26, 25:19, 25:16) i awansowała do finału. W decydującym meczu zmierzyła się z ŁKS-em Commercecon Łódź, który w poprzedniej rundzie wyeliminował KS DevelopRes Rzeszów (3:2; 25:17, 25:23, 20:25, 16:25, 16:14). Finałowe starcie odbyło się w niedzielę o 14:45.

Grzegorz Pająk po meczu w Bełchatowie: Nie myśleliśmy o sytuacji Skry, mieliśmy swoje założenia taktyczne

Grupa Azoty Chemik Police zwycięzcą Pucharu Polski

Spotkanie w lepszym stylu rozpoczęły siatkarki z Łodzi. W pewnym stylu wygrały dwa pierwsze sety i wydawało się, że nic nie stanie im na przeszkodzie w sięgnięciu po trofeum. Rywalki nie zamierzały jednak się poddawać i powoli wracały do gry. Świetnie spisywała się Jovana Brakocević-Canzia, która miała aż 53-procentową skuteczność ataków. Trzeci set po wyrównanej walce wpadł na konto Grupy Azoty Chemik Police.

Świderski ma znakomite wieści dla polskich kibiców. Chodzi o finał Ligi Mistrzów

W kolejnej partii zawodniczki z Polic spisały się jeszcze lepiej. Wygrały go 25:15 i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim bohaterką została Natalia Mędrzyk. Siatkarka udanie zakończyła trzy ataki z rzędu i decydujący set wpadł na konto drużyny z Polic. Siatkarki świetnie spisały się w tym meczu i w niesamowitym stylu odwróciły jego losy, ostatecznie zwyciężając 3:2. Tym samym sięgnęły po to trofeum już po raz dziesiąty. MVP turnieju została Jovana Brakocević-Canzia.

Wilfredo Leon i Kamil SemeniukKibice świetnie przyjęli Semeniuka, ale nagle zaczęli gwizdać. “Trochę mi się nie podobało”

Grupa Azoty Chemik Police 3:2 ŁKS Commercecon Łódź (21:25, 23:25, 25:22, 25:15, 15:12)

Grupa Azoty Chemik Police jest jedyną polską drużyną, która w tym sezonie pokonała ŁKS Commercecon. Niedawno dokonała tego w rozgrywkach ligowych, gdzie również wygrała 3:2 (25:17, 25:20, 24:26, 20:25, 15:13). Teraz obie drużyny mogą skupić się na ligowych play-offach. W ćwierćfinale ŁKS Commercecon Łódź zagra z KS Pałacem Bydgoszcz, a Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Budowlanymi Łódź.