A A+ A++

Konwent Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie zbliża się wielkimi krokami! Przygotujcie się na trzy dni pełne literackich spotkań, warsztatów i niezliczonych atrakcji. W tym roku, dzięki wsparciu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, odwiedzą nas wyjątkowi goście literaccy.

  1. Konwent Fantastyki Fantasmagoria odbędzie się 12-14 lipca.
  2. Gośćmi będą znani autorzy i tłumacze.
  3. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
  4. Organizatorem jest Dom Kultury w Gnieźnie.

Paweł Dybała to prawdziwy weteran w świecie tłumaczeń mangi. Od dwudziestu lat współpracuje z wydawnictwem J.P.F., które rozpoznaje każdy miłośnik japońskiej kultury w Polsce. Jego prace obejmują takie tytuły jak „Fullmetal Alchemist” i „One Punch Man”. Dybała, prywatnie fan sucharów i „Evangeliona”, jest również wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz autorem publikacji na temat automatycznego przetwarzania humoru przez sztuczną inteligencję.

Joanna W. Gajzler zadebiutowała powieścią „Bóg Maszyna”, która szybko zdobyła uznanie i nominację do Nagrody Zajdla w 2021 roku. Techniczka weterynarii, która w wolnych chwilach pisze i pije herbatę, w 2023 roku wydała dwa tomy cyklu „Necrovet”. Jej książki to połączenie weterynarii i nekromancji, co nadaje jej twórczości unikalny charakter.

Michał Kubacki, urodzony w Gnieźnie, to nie tylko pisarz, ale i wynalazca. Ukończył filologię polską i angielską oraz scenariopisarstwo. Po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii i Włoszech, gdzie pracował przy budowie infrastruktury, powrócił do Londynu, aby zebrać materiały do swojej pierwszej powieści „Kyna”. Jego doświadczenia z podróży po Europie wpłynęły na fabułę książki, w której magiczne historie splatają się z nowoczesnymi technologiami. Kubacki jest również założycielem firmy ETAOI Systems, która rozwija alternatywne klawiatury do pisania bezwzrokowego.

Wszystkie te spotkania i atrakcje czekają na Was podczas Konwentu Fantastyki Fantasmagoria. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja, aby otrzymać wejściówkę.

Źródło: Dom Kultury w Gnieźnie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDrugi bieg o tytuł najlepszego kelnera w Gliwicach już za tydzień. Świetna zabawa!
Następny artykułOto filmowi Beatlesi? Podobno wybrano aktorów, którzy zagrają legendarny kwartet