A A+ A++

Microsoft zaprezentował na Xbox Games Showcase nową grę od Playground Games, ale tym razem nie chodzi o kolejną odsłonę popularnej serii wyścigowej Forza Horizon, ale  bardzo długo wyczekiwany powrót Fable. Materiał to połączenie cut-scenek na silniku gry oraz rozgrywki i trzeba przyznać, że prezentuje się wybornie. 

Podczas zeszłorocznej edycji Xbox Showcase gwiazda The IT Crowd, Richard Ayoade, pojawił się, aby wcielić się w prawdziwego giganta w tej grze fantasy RPG. Tym razem Humphry’ego, największego bohatera Albionu, który jest obecnie na emeryturze, gra Matt King. Fani angielskiego serialu Peep Show mogą kojarzyć go z roli Super Hansa.

Microsoft zaprezentował na Xbox Games Showcase nową grę od Playground Games, czyli reboot Fable.

Humphry wydaje się mentorem stworzonej przez nas postaci w jej podróży do bycia bohaterem. Wydaje się jednak, że ma on również powiązania z głównym antagonistą, który okazał się rywalizującym z nami bohaterem.

Zwiastun podkreśla także wybory, jakich gracze będą dokonywać podczas pobytu w Albionie, skupiając się głównie na poprzednich grach. Od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna nowa odsłona z serii, a Fable III ukazało się w 2010 roku na konsolę Xbox 360. Twórcy serii Forza Horizon, Playground Games, potwierdzili, że ​​pracują nad rebootem serii w 2020 roku.

„Co to znaczy być Bohaterem? Humphry, niegdyś jeden z największych, zostanie zmuszony do przejścia na emeryturę, gdy tajemnicza postać z jego przeszłości zagraża istnieniu Albionu” – czytamy w opisie nowego zwiastuna.

Choć wciąż nie określono dokładnej daty premiery tej długo oczekiwanej gry RPG inspirowanej baśniami, ale Microsoft i Playground Games w końcu potwierdzili, że celują z debiutem Fable na rok 2025. Jeśli chodzi o platformy, gra trafi na konsolę Xbox Series X|S i PC. Ponadto abonenci Xbox Game Pass otrzymają grę już pierwszego dnia bez dodatkowych kosztów, podobnie jak wszystkie inne tytuły first-party od Xbox.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiezwykła kultura Japonii, czyli co szokuje Europejczyków?
Następny artykułFrekwencja w wyborach do PE w powiecie koneckim