Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal w biegu na 60 m podczas 19. Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które odbywają się w Glasgow. To pierwszy krążek dla reprezentacji Polski na tym czempionacie.

Sobota (2.03) okazała się szczęśliwa dla Polski w halowych mistrzostwach świata w Glasgow. Żorzanka Ewa Swoboda najpierw ustanowiła nowy rekord Polski (6.98 sekundy) w półfinale biegu na 60 metrów. Później osiągnęła sukces, zajmując drugie miejsce w finale.

Swoboda ukończyła finał z czasem 7.00. Okazała się o 0.02 sekundy wolniejsza niż reprezentująca St. Lucię Julien Alfred. Brąz zdobyła Włoszka Zaynab Dosso (7.05).

Po biegu w rozmowie z TVP Sport powiedziała, że jest niezadowolona. – Liczyłam, że wygram – stwierdziła. Można ją zrozumieć. Wcześniej w półfinale miała najlepszy czas. Wynik 6.98 dał jej wówczas rekord Polski. W finale była minimalnie wolniejsza, co pozwoliło jej na drugą pozycję, który niewątpliwie i tak jest sukcesem.