A A+ A++

Od 6 do 8 października na Stadion Śląski w Chorzowie zawita Europejskie Forum Przyszłości. Podczas wydarzenia uczestnicy debatować będą na temat najistotniejszych wyzwań cywilizacyjnych, gospodarczych i społecznych współczesnego świata.
Idea forum zrodziła się z potrzeby wypracowania i wymyślenia nowych rozwiązań oraz pomysłów, które zgodne będą ze zmianami, które mają miejsce we współczesnym świecie – mówią organizatorzy wydarzenia.

Europejskie Forum Przyszłości

Europejskie Forum Przyszłości to wydarzenie, którego organizatorem jest Śląski Fundusz Zdrowia, natomiast gospodarzem Województwo Śląskie. W tym roku wydarzenie odbywa się w formule hybrydowej, część programu odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a niektóre wykłady będą prowadzone online. Wszystko stacjonarnie będzie odbywać się z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

Podczas wydarzenia poruszane będą kwestie dotyczące ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii. Odejście od przemysłu ciężkiego to główne założenia w całej Unii Europejskiej, również w Polsce. Te transformacje energetyczne pociągną za sobą ogromne zmiany na rynku pracy i w całej gospodarce.

Program wydarzenia

Europejskie Forum Przyszłości rozpocznie się o 10:00 w przestrzeni konferencyjnej stadionu. W ciągu trzech dni prowadzone będzie wiele debat, wykładów oraz konferencji na różnego rodzaju tematy. Wydarzenie te będą prowadzone jednocześnie w różnych miejscach stadionu m.in: w kilku salach konferencyjnych, Nowym Centrum Konferencyjnym oraz w salach VIP.
Szczegółowy program wszystkich trzech dni znajdziemy tutaj: https://efp-silesia.pl/agenda/

Prelegenci podczas Europejskiego Forum Przyszłości to między innymi:

  • Paweł Jabłoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych;
  • Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych;
  • Szymon Byliński, Dyrektor Departamentu Elektromobilności i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
  • Apostolos Tzitzikostas, Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów

oraz wiele innych
 
Pełna lista prelegentów znajduje się na stronie Europejskiego Forum Przyszłości.

Wydarzenia towarzyszące

Turniej o Puchar Narodowej Drużyny E-sportu – to wydarzenie, które wyłoni kandydatów, którzy będą reprezentować Polskę w prestiżowych rozgrywkach V4 Future Sports Festival 2021 w Budapeszcie.

Więcej o turnieju: https://efp-silesia.pl/turniej-esport

Konferencja Śląskiego Klastra Lotniczego – to wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Przyszłości, będzie one poświęcone przemysłowi lotniczemu, dronowemu oraz kosmicznemu. Te przemysły są sektorem gospodarczym, który daje szanse rozwoju województwa śląskiego.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj:
https://efp-silesia.pl/konferencja-slaski-klaster-lotniczy/

Turniej debat oksfordzkich EFP – to turniej dla uczniów szkół średnich z województwa śląskiego. Będzie on podzielony na dwa etapy, a młodzież zmierzy się ze sobą w debacie na temat problemów świata współczesnego. Relację z debat oksfordzkich będzie można śledzić podczas transmisji on-line Europejskiego Forum Przyszłości.

Formularz uczestnictwa:  https://efp-silesia.pl/wp-content/uploads/2021/09/formularz_debaty-oksfordzkie.pdf
Regulamin turnieju: https://efp-silesia.pl/wp-content/uploads/2021/09/regulamin_debaty_oksfordzkie_2209202

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDobiega końca gruntowna modernizacja Pałacu Wielopolskich
Następny artykułUrologia bez tabu. Festiwal KultURO