A A+ A++

Promocja kraju weszła właśnie w Danii na wyższy poziom. Rada turystyczna Kopenhagi ogłosiła specjalny program, który będzie nagradzał turystów. Warunek jest jeden – trzeba dbać o środowisko. Jakie wyróżnienia czekają przyjezdnych za wykonanie prostych zadań? Są powody do radości.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Kopenhaga wprowadza program nagradzający turystów. Można się nieźle obłowić

Wonderful Copenhagen, oficjalna organizacja turystyczna Regionu Stołecznego Danii, poinformowała media o uruchomieniu nowego programu skierowanego do turystów przybywających do jednego ze skandynawskich krajów. Inicjatywa ma na celu zachęcić podróżnych do bardziej zrównoważonego podejścia oraz do dbania o środowisko. 

Działania przyjazne dla klimatu będą w różny sposób wyróżniane przez miasto. Program CopenPay będzie nagradzał m.in. za jazdę na rowerze lub komunikacją miejską, wolontariat na farmach oraz prace porządkowe na terenie miasta. W zamian turysta może liczyć na bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po muzeach, wypożyczenie kajaków, kieliszek wina, a nawet lunch. 

Chcemy, aby odwiedzający podejmowali świadome, ekologiczne wybory i miejmy nadzieję, że w rezultacie zdobędą jeszcze lepsze doświadczenia podczas wizyty

– przekonuje Mikkel Aarø-Hansen, dyrektor generalny Wonderful Copenhagen.

Projekt ma na razie charakter pilotażowy i będzie realizowany od 15 lipca do 11 sierpnia. W akcji bierze udział wiele instytucji kultury, m.in. Muzeum Narodowe, Duńska Galeria Narodowa, Muzeum Kopenhaskie, a także stok narciarski Copenhill i wiele innych.

Co można zwiedzić za darmo w Kopenhadze? Możliwości jest sporo

W Kopenhadze, jak każdym turystycznym mieście, można znaleźć atrakcje płatne, jak i bezpłatne. Miłośnicy taniego podróżowania z pewnością będą zachwyceni tym, że wiele ciekawych miejsc zobaczymy tu bez wydawania ani grosza. Nic nie zapłacimy m.in. za podziwianie wspaniałej architektury. Warto udać się spacerem w okolice rzeźby Małej Syrenki, która stanowi jeden z symboli stolicy.

Polecamy także zobaczyć zmianę warty pod pałacem Amalienborg oraz odwiedzić Ogrody Królewskie i pałac Rosenborg. Świetne wrażenia czekają nas również: w Bibliotece Królewskiej, na osiedlu Christania oraz na Strøget, najdłuższym deptaku w Europie. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBlisko połowa polskich seniorów źle ocenia stan swoich oczu. Rusza kampania „Twoje spojrzenie ma znaczenie. Niezależnie od wieku”
Następny artykułBlisko połowa polskich seniorów źle ocenia stan swoich oczu. Rusza kampania „Twoje spojrzenie ma znaczenie. Niezależnie od wieku”