A A+ A++

Liczba wyświetleń: 1186

Wybory do Parlamentu Europejskiego zdominował w dużej mierze temat imigracji i bezpieczeństwa. Portal Atlantico zwraca uwagę, że w Europie nasilają się incydenty i napięcia związane z imigracją. Przypomnijmy tylko o napadach nożowników na policjanta w Mannheim i polityka AfD.

Napięcie społeczne utrzymuje się w Szwecji po zamordowaniu także nożem Polaka, w Irlandii doszło do zamieszek antyimigracyjnych, we Francji jakieś drobne zamachy są codziennością. W Wielkiej Brytanii zorganizowano demonstracje przeciwko „Londonistanowi”.

Temat imigracji stał się „gorący” i nośny politycznie także w Holandii, czy Belgii (sondaże we Flandrii przewidywały nadejście prawicowej i antyimigranckiej fali w wyborach krajowych). W Hiszpanii napięcia migracyjne dotyczą zwłaszcza w Katalonii, nakładając się na miejscowe problemy z separatystami.

Politykę ograniczenia tolerancji dla migracji zaczęły stosować Dania i Włochy, gdzie przerażono się kulturowymi wpływami migracji na edukację. Niechęć wobec tego zjawiska dotyczy także naszej części Europy, chociaż imigracja stanowi na razie tutaj margines. Jednak np. atak „uchodźcy”- nożownika na polskiego żołnierza ilustruje problemy, które dopiero nadejdą razem z „paktem migracyjnym”.

Nic dziwnego, że nielegalna migracja stała się zdecydowanie najbardziej drażliwym i wszechobecnym tematem zakończonej kampanii wyborczej do PE, przede wszystkim we wszystkich krajach Europy Zachodniej. Zwraca się uwagę, że problem ten narasta w przypadku przyjęcia dużej imigracji arabsko-muzułmańskiej. Detonatorem niepokojów był tu dodatkowo wybuch wojny w Gazie.

Europa stoi przed problemami jeszcze niemal nieznanymi w XX wieku. Separatyzm, gettoizacja, antysemityzm, rasizm, terroryzm, załamanie się procesów integracji. Dochodzi do tego opór przed walką z migracją wielu polityków, dla których jest to popierany przez nich projekt polityczny (np. wielokulturowość, nowa „klasa robotnicza” jako ich elektorat, itp.). Nie ma też przeciwdziałania ze strony przeżartego progresywizmem społecznym i ideologiami lewicowymi wymiaru sprawiedliwości i władzy sądowniczej.

Wina leży po wielu stronach. Dużą część obserwatorów wskazuje na słynne „zaproszenie migrantów” przez Angelę Merkel, która zgodziła się przyjąć ponad milion uchodźców, zwłaszcza z Syrii i Afganistanu bez żądnej żadnej kontroli. Wpuszczono w ten sposób wielu ludzi, którzy nienawidzą Europy, nienawidzą demokracji i nienawidzą Zachodu.

Według „Atlantico” „służby wywiadowcze uważają, że ISIS odradza się w Niemczech i Europie”. Portal uważa, że „polityka przyjmowania w Niemczech była błędem politycznym i strategicznym”. Portal stawia tezę, że krajom Europy nie grozi jeszcze „wojna domowa”, ale realne są „podziały terytorialne w tym samym kraju, w dzielnicach, miastach, a nawet regionach, także nawet na poziomie politycznym wraz z pojawieniem się partii wyznaniowych (islamskich)”.

Portal „Atlantico” uważa, że wybory do PE i możliwe postępy partii prawicowych w najbliższej perspektywie zmienią niewiele. „Ten przełom nie będzie tsunami, które wywróci dotychczasową równowagę w Parlamencie Europejskim”, a po drugie „rozwikłanie prawnej i administracyjnej pajęczyny uniemożliwiającej zmianę kierunku będzie wymagało czasu”, o ile do tego dojdzie – dodaje portal i zauważa, że w Europie nie brakuje też lewicowo nastawionych wyborców, którzy imigrację wspierają.

Jest jednak oczywiste, że duża część europejskich wyborców uważa, że ​​UE poniosła porażkę w zakresie zarządzania przepływami migracyjnymi. Dotyczy to także ochrony zewnętrznych granic UE. Czasami „błąd” jest gorszy do „zbrodni”…

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Atlantico”
Źródło: NCzas.info

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGorzkowice także świętują. Za nami pierwszy dzień święta gminy. Dziś zaśpiewa CLEO! – ZDJĘCIA
Następny artykułDzień Dziecka ze Służbą Więzienną