A A+ A++

epeer sp. z o.o – Podpisanie umowy

Fintech epeer pozyskał kolejnego inwestora. Tym razem w spółkę Macieja Jarząba i Marcina Bieruta zainwestował czeski Lighthouse Ventures. To pierwszy polski startup w portfolio praskiego funduszu. Z jego pomocą epeer rozwinie technologię opartą o sztuczną inteligencję, wejdzie na rynek w Hiszpanii, USA i Meksyku oraz stanie się holdingiem.

Lighthouse Ventures to fundusz zorientowany mocno technologicznie, który inwestuje kapitał prywatny. Do tej pory Czesi z powodzeniem uczestniczyli w takich projektach jak m. in.: Spaceti czy Pekat Vision. Ich inwestycja w epeer opiewa na kwotę niemal 5 milionów złotych i umożliwi dalszą ekspansję katowickiego startupu.

„Dzisiaj jesteśmy obecni na dwóch rynkach: polskim i ukraińskim. Czas na kolejne. Dzięki współpracy z Lighthouse Ventures do końca 2022 roku będziemy obecni w Hiszpanii, USA i Meksyku – mówi Maciej Jarząb, CEO epeera. – Rozpędzamy się znacząco i chcemy w ciągu pół roku pozyskać kolejne finansowanie na rozwój naszej innowacyjnej technologii i launche na kolejnych rynkach” – dodaje.

Epeer został dostrzeżony przez Czechów w czasie Unicorn’s Battle, gdzie został uznany za jeden z najlepszych startupów technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy mieć taki startup w naszym portfelu. Epeer doskonale wpisuje się w nasze deeptechowe zainteresowania, a potencjał projektu jest tak duży, że szybkość globalizacji spółki jest znacznie prostsza, niż w przypadku wielu konceptów, które mieliśmy przyjemność rozważać pod kątem inwestycyjnym – mówi Michal Zalesek – Managing Partner Lighthouse Ventures. – Istotnym atutem jest także team epeera – niezwykły konglomerat młodości i doświadczenia” – podkreślił Zalesek.

Zespół, którym kieruje Maciej Jarząb dynamicznie się powiększa. Wraz z czeską inwestycją do managementu dołączył Stefan Michalik, który obejmie funkcję Chief Strategy Officer. Michalik jest absolwentem Hult International Business School oraz Szkoły Głównej Handlowej. Ma doświadczenie w consultingu strategicznym, który zdobywał między innymi w Altman Solon.

„Moim pierwszym zadaniem w epeer będzie skuteczne wprowadzenie nowych produktów do sektora gamingowego, ubezpieczeniowego oraz e-commerce. Już na tym etapie prowadzimy rozmowy z największymi graczami na tych rynkach. Nasze projekty są na tyle zaawansowane, że możemy śmiało zakładać, że pod koniec 2022 roku będziemy obecni z nowymi produktami w sektorze niefinansowym”.

Entuzjazm nowego CSO epeera podziela również Maciej Jarząb:

„Z tego transferu jestem szczególnie zadowolony. Stefan Michalik jako CSO całej grupy będzie przede wszystkim odpowiedzialny za systemowy rozwój produktów epeera – również poza branżą finansową. Nasza innowacyjna technologia oparta na sztucznej inteligencji doskonale wpisuje się bowiem w potrzeby wielu rynków – nie tylko finansowego, na którym działamy od początku istnienia epeera” – dodaje

Formalnie epeer stanie się holdingiem firm z nadrzędną rolą amerykańskiej spółki, która stanie na czele grupy. Holding będą tworzyły dwie polskie, dwie ukraińskie i dwie hiszpańskie spółki, zajmujące się produktami finansowymi i rozwojem technologii oraz amerykańska spółka technologiczna.

KONTAKT:

Więcej informacji o epeer udziela:

Maciej Jarząb 
e-mail: [email protected]

Łukasz Jurkiewicz 
e-mail: [email protected]

O epeerze można posłuchać również w podcaście Money talks by epeer.

Źródło informacji: epeer sp. z o.o

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszyła duża jesienna wyprzedaż i nominacje Nagród Steam