Francja do 80. minuty przegrywała 0:2, ale potem, w niespełna 120 sekund wyrównała stan rywalizacji dzięki dwóm bramkom Kyliana Mbappe. As “Trójkolorowych” uratował ich raz jeszcze – w końcówce dogrywki, przy stanie 2:3. Jego gol z rzutu karnego sprawił, że o losach tytułu decydował konkurs “jedenastek”.

Gramy rano. Chorwacja z brązowym medalem. Francja obroni tytuł MŚ? WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV

Emmanuel Macron zwrócił się do Didiera Deschampsa

Te drużyna Didiera Deschampsa egzekwowała gorzej i ostatecznie zadowolić się musi “tylko” srebrnymi medalami. Misja obrony wywalczonego w 2018 roku tytułu zakończyła się niepowodzeniem.

Chwilę po zakończeniu spotkania, w rozmowie z mediami selekcjoner nie potrafił jednoznacznie stwierdzić, czy będzie nadal pracować z zespołem. – Jestem dziś bardzo smutny, podobnie jak cały sztab. Nie udzielę odpowiedzi i nawet, gdybyśmy wygrali też bym jej nie udzielił. Na początku roku spotkam się z szefem federacji i wtedy poznamy odpowiedź – mówił, cytowany m.in. przez “Le Parisien”.