W lutym (12-13) odbył się finał województwa warmińsko-mazurskiego w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii juniorek młodszych. Ełckie siatkarki Green Volley Ełk zdobyły brązowy medal i wywalczyły awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski jako druga drużyna z województwa.

W finałowym turnieju zmierzyły się cztery najlepsze zespoły, które wystartowały w tegorocznym sezonie. Aby się znaleźć w finale, najpierw były podzielone na dwie konferencje: wschód i zachód. W konferencji wschodniej zawodniczki z Ełku zajęły pierwsze miejsce i w dwumeczu decydującym o wejściu do finału zmierzyły się z MKS Truso Elbląg. W pierwszym pojedynku na wyjeździe przegrały 2:3, ale w rewanżu zdołały odrobić stratę i wygrały 3:1, tym samym zapewniły sobie awans do wymarzonego finału.

W finałowym turnieju w pierwszym pojedynku ełckie siatkarki po bardzo emocjonującym pojedynku wygrały z SMS Ostróda 3:2, przegrywając już w tie-breaku 11:14, a skończyło się na zwycięstwie 16:14, MVP tego pojedynku otrzymała Wiktoria Karwowska, która asem serwisowym zakończyła mecz.

W kolejnym dwóch pojedynkach ełckie siatkarki zmierzyły się z dwoma zespołami z UKS Chemik Olsztyn i po również zaciętych bojach musiały uznać wyższość ekipom z Olsztyna. MVP otrzymały Wiktoria Surażyńska oraz Kornelia Juszkiewicz.

— Dziewczyny tuż przed finałem miały dużego pecha, ponieważ aż cztery zawodniczki z pierwszego składu skręciły stawy skokowe i nie mogły zagrać w finale, dlatego zwycięstwo z Ostródą smakowało podwójnie — mówi trener Jarosław Andrzejewski.

Już za miesiąc odbędzie się ćwierćfinał mistrzostw Polski, z którego najlepsze dwie drużyny zagrają w półfinale, o tym gdzie dziewczęta zagrają zadecyduje losowanie w PZPS.

Start w lidze był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.