W miniony weekend (1-2 kwietnia) w Białymstoku zawodnicy short tracku Orła Elbląg startowali na Mistrzostwach Polski młodzików i młodzieżowców oraz finale Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych, zdobywając 17 medali (4 złote, 4 srebrne, 9 brązowych).

Tytuł Mistrzów Polski młodzieżowców wywalczyła elbląska sztafeta mieszana w składzie: Kamila Stankiewicz, Zuzanna Rumak, Krzysztof Reindl, Jędrzej Borowiecki.

W ramach Mistrzostw Polski młodzików Martyna Górka zajęła 3 miejsce na 1000m, 500m, 777m i w wieloboju. Razem z zawodniczkami z UKS Giżycko wywalczyła również srebro w sztafecie młodziczek. Na dodatek Martyna zajęła pierwszy miejsce wśród wszystkich juniorek C w generalnych klasyfikacjach z całego sezonu na 500m, 1000m i wieloboju. Zdobyła również 1 klasę sportową na dystansie 777m oraz poprawiła swój czas na 500m.

W kategorii młodzików Tymon Hryniewicz został wicemistrzem Polski na 777m oraz zajął 3 miejsce na 1000m, 1500m i w wieloboju. Tymon okazał się również 2 najlepszym w juniorem C w wieloboju na przestrzeni całego sezonu. Zdobył również 1 klasę sportową na 1500m i poprawił swoje życiówki na 1000m i 777m.

W tej samej kategorii wiekowej Oskar Sokołowski zajął 3 miejsce na 500m oraz poprawił swoje rekordy życiowe na 500m, 777m.

Sztafeta młodzików w skład w której wchodzili Tymon i Oskar wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski.

Sztafeta mieszana w składzie z Martyną, Oskarem i Tymonem zajęła 3 miejsce.

Igor Woźnicki poprawił swoje rekordy życiowe na 222m i 333m.