Z pięcioma medalami wrócili zawodnicy Sambo Fighter Elbląg z Mistrzostw Europy w Hand to Hand Fighting.

30 marca w Rumunii odbyły się Mistrzostwa Europy w Hand to Hand Fighting. – Określenie to odnosi się zarówno do walki na krótkim dystansie przy użyciu broni, najczęściej białej, jak i do walki dwóch nieuzbrojonych przeciwników za pomocą chwytów i uderzeń – wyjaśnia Witold Rogoz, prezes Sambo Fighter Elbląg.

Z rumuńskich mistrzostw elblążanie przywieźli pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Cieśla (do 88 kg), srebro wywalczył Jakub Kosiak, brązowe medale wywalczyli Julian Rynkowski (do 80 kg), Kacper Merak i Szymon Laskowski. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na Łukasza Cieślę, który złoto na Mistrzostwach Europy wywalczył drugi raz z rzędu (poprzednio triumfował w Mediolanie w 2023 r.). Brąz Szymona Laskowskiego, to również powtórzenie wyniku z poprzednich mistrzostw w Mediolanie.