Turcja rozbiła Norwegów 3-0 w eliminacjach do mundialu i cieszy się z prowadzenia w grupie G. Erling Haaland i spółka byli bezradni, kończąc mecz w osłabieniu. Ze względu na sytuację pandemiczną spotkanie zostało rozegrane nie w Oslo, a w hiszpańskiej Maladze.

Po pewnym zwycięstwie 4-2 z reprezentacją Holandii Turkowie nie zwalniają tempa! By rozpracować obronę Norwegów po raz pierwszy potrzebowali zaledwie czterech minut. Ozan Tufan uderzył bez przyjęcia po tym jak piłka odbiła się od obrońcy i było 0-1.

W 26. minucie Norwegowie mogli doprowadzić do wyrównania, ale Alexander Sorloth huknął w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się natychmiastowo, bo już po dwóch minutach. Yusuf Yazici dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Caglara Soyuncu, który pewnie pokonał bramkarza.

Dublet Tufana, nieuznane trafienie Haalanda

Dzieła zniszczenia dopełnił Tufan, który rozpoczął strzelanie, popisując się cudownym uderzeniem sprzed pola karnego w górny róg bramki.

Sygnał do ataku chciał jeszcze dać Erling Haaland, lecz jego trafienie z 63. minuty nie zostało uznane z powodu spalonego.