Emocje związane ze spotkaniem w Maladze opadły nieco już kilka dni temu, gdy okazało się, że w ekipie gości z powodu kontuzji zabraknie niezwykle skutecznego w ostatnich miesiącach Erlinga Haalanda.

Nawet bez swojego superstrzelca Skandynawowie nie byli jednak tłem dla Hiszpanii, którą po raz pierwszy poprowadził w sobotę selekcjoner Luis de la Fuente. Zastąpił on Luisa Enrique, który zakończył pracę po porażce z Marokiem w 1/8 finału ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Hiszpania prowadziła do przerwy 1:0 po golu Daniego Olmo w 13. minucie, ale nie miała wcale przytłaczającej przewagi. Bramkarz Kepa Arrizabalaga i defensywa gospodarzy musieli napracować się, aby utrzymać czyste konto.