w Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxingu Dzieci oraz Kadetów Młodszych i Starszych. W zawodach wzięli udział zawodnicy Akademii Sztuk Walki Go-Fight, którzy mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami.

W zawodach wzięło udział 700 zawodników z 65 klubów z Polski. Jak się okazuje była to rekordowa liczba. Akademia Sztuk Walki Go-Fight wystawiła 13 zawodników. Wśród nich byli również świdniczanie: Maciej Paczkowski, Igor Majkut oraz Mikołaj Brzustewicz.

Podczas zawodów najlepiej zaprezentowali się Kacper Szymczuk i Paweł Bielecki. Sportowcy nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie walki i zostali Mistrzami Polski Kickboxingu w formule przerywanej Pointfighting. Kacper wywalczył również Wicemistrzostwo Polski w formule ciągłej Light-contact.

Do dobrych występów można zaliczyć walki Malwiny Florek, Marceli Gugułka oraz świdniczanina Macieja Paczkowskiego. Po zaciętych pojedynkach finałowych otrzymali tytuły Wicemistrzów Polski Kickboxingu. Na podium stanęli również Hanna Lachowska oraz świdniczanin Igor Majkut, którzy wywalczyli 3. miejsca.

W formule ciągłej, udanym debiutem może się pochwalić Oliwier Harasim. Zawodnik został drugim Wicemistrzem Polski Light-contact.

– Pomimo mocno obsadzonych kategorii oraz wysokiego poziomu, zawodnicy poradzili sobie naprawdę dobrze. Łącznie zdobyliśmy 2 złota, 4 srebra i 3 brązowe medale – mówi Dawid Szewczyk, trener zawodników.

W zawodach wzięli udział również: Izabela Chochół, Martyna Musiej, świdniczanin MikołajBrzustewicz, Antoni Bojarczyk oraz Dawid Nowak.

Akademię Sztuk Walki Go-Fight wspiera Gmina Miejska Świdnik.