A A+ A++

Rumia wydała zbiory bajek oraz kalendarze, których współautorami są uczestnicy tegorocznej edycji projektu „Rumia oczami dzieci”, a dokładniej dwóch konkursów: plastycznego i literackiego. Wszystkie opublikowane opowiadania rozgrywają się na terenie miasta bądź nawiązują do jego historii. Podobnie jest w przypadku kalendarza, którego ilustracje przypominają znane mieszkańcom miejsca i budynki.
 

Uroczyste przekazanie premierowych egzemplarzy – z udziałem autorów zwycięskich prac, ich rodziców oraz przedstawicieli władz miasta – odbyło się 29 listopada w siedzibie Klubu Integracji Społecznej „Zagórze”. Spotkanie zakończyło się złożeniem podpisów przez autorów pod ich dziełami.

Wspólnie z radną Lucyną Miotk, przewodniczącą Komisji Kultury, mieliśmy ogromną przyjemność wręczyć publikacje laureatom. Zebraliśmy również autografy, bo jesteśmy pewni, że o tych dzieciach i młodzieży będzie jeszcze głośno – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Raz jeszcze bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i już teraz zachęcamy lokalne placówki do udziału w kolejnej edycji tego przedsięwzięcia – podsumował.

Zbiory opowiadań wkrótce będą dostępne m.in. w filiach miejskiej biblioteki oraz placówkach oświatowych.


Projekt „Rumia oczami dzieci” został zapoczątkowany w 2017 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Program skierowany jest do wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta, a tak naprawdę do najmłodszych mieszkańców, którzy uczęszczają do tych placówek.
 

Od początku celem przedsięwzięcia jest budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym, a także zaangażowanie dzieci oraz młodzieży w życie społeczne małej ojczyzny. Osiągnięcie tych zamierzeń jest możliwe dzięki aktywności miejscowych placówek oświatowych oraz ich wychowanków, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
 

Inicjatywa na dobre zagościła w świadomości mieszkańców, o czym może świadczyć zainteresowanie inicjatywą. W tegorocznej, czwartej już, edycji projektu uczestniczyła rekordowa liczba jednostek – aż 31 szkół i przedszkoli, publicznych oraz prywatnych.

Podczas zajęć grupowych setki dzieci poznawały miejskie symbole, historię Rumi, podstawowe zasady ekologii czy też sposób funkcjonowania samorządu. Z kolei indywidualni uczestnicy przesyłali prace na dwa konkursy – plastyczny i literacki – polegające na stworzeniu ilustracji, bajki, baśni lub opowiadania, które w jakiś sposób nawiązują do Rumi. Wytwory ich wyobraźni można podziwiać w najnowszych wydaniach zbiór opowiadań i kalendarzy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGIS: Tlenek etylenu w jednej z partii suplementu diety “Floractin kaps”
Następny artykułPolski Balet Królewski przyjedzie do Rybnika!