A A+ A++

– Pan Andrzej Modzelewski posiada uprawnienia do przewozu osób w transporcie zbiorowym, co w przypadku pracy w MPK jest mocnym atutem – wyjaśnia Janusz Franciszek Nowakowski, Prezes Zarządu Spółki MPK w Łomży, w odpowiedzi na pytania redakcji 4lomza.pl o bliższe okoliczności zatrudnienia w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji byłego dyrektora MOSiR jako dyrektora ds. technicznych MPK. – MPK ma problemy z naborem na kierowców i każdy pracownik, niezależnie od stanowiska, jakie zajmuje, może być wykorzystany w razie sytuacji awaryjnej jako kierowca.

W odpowiedzi na pytania 4lomza.pl prezes Janusz Nowakowski z miejskiej Spółki MPK napisał, że „Pan Andrzej Modzelewski został zatrudniony w MPK w Łomży. Na stanowisku dyrektora d/s technicznych. Pan Andrzej Modzelewski przez ponad 10 lat pracował w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łomży, z czego ostatnie 9 lat pełnił funkcję dyrektora tej jednostki. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Białostockiej w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Białostockim na Wydziale Prawa w zakresie administracji publicznej. Dodatkowo posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek.

Ponadto Pan Andrzej Modzelewski posiada uprawnienia do przewozu osób w transporcie zbiorowym, co w przypadku pracy w MPK jest mocnym atutem. MPK ma problemy z naborem na kierowców i każdy pracownik, niezależnie od stanowiska, jakie zajmuje, może być wykorzystany w razie sytuacji awaryjnej jako kierowca”.

Czy prezydent wywierał naciski na władze MPK…?
Prezes Spółki MPK w Łomży Janusz Nowakowski potwierdził, że „w strukturze organizacyjnej Spółki jest stanowisko dyrektora d/s technicznych. Na przedmiotowe stanowisko nie było ogłoszonego konkursu. Wynagrodzenie dyrektora d/s technicznych nie może być przedmiotem informacji publicznej. Zatrudnienie na stanowisku dyrektora d/s technicznych nie ma związku z ewentualną emeryturą Prezesa J. Nowakowskiego”.

Oprócz zapytania, jakie wynagrodzenie miesięczne wyznaczono na nowe stanowisko dyrektora ds. technicznych i ile to stanowisko kosztuje rocznie MPK, zapytaliśmy również: czy władzom Spółki MPK znany jest raport Regionalnej Izby Obrachunkowej, m.in. o nieprzestrzeganiu przepisów prawnych, dotyczących gospodarki finansowej i rachunkowości jednostek budżetowych, oraz nieprawidłowego funkcjonowania kontroli zarządczej w MOSiR w Łomży, gdzie dyrektorem był do lutego 2024 r. Andrzej Modzelewski? 

„Zarząd Spółki nie zna szczegółów raportu RIO” – pisze w odpowiedzi prezes Nowakowski. Jeśli ktoś jeszcze nie zna szczegółów kontroli RIO, podczas której dyrektor MOSiR postanawia rozstać się z MOSiR-em, to w linkach poniżej znajdzie szczegóły pokontrolne. Czytelnicy 4lomza.pl byli również przekonani, tzn. ciekawi, czy kandydaturę nowego pracownika zgłosił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski? Czy wywierał naciski na władze MPK? „Pan Andrzej Modzelewski sam zgłosił się do MPK z wnioskiem o zatrudnienie” – odpowiada prezes MPK Janusz F. Nowakowski.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak ładować Samsunga? Nie wszyscy to wiedzą!
Następny artykułZaproszenie na premierę pełnego emocji teledysku