To była udana niedziela wielkanocna dla dwóch reprezentantów Polski. Southampton Jana Bednarka i Ural Rafała Augustyniaka odniosły zwycięstwa i dopisały trzy punkty w ligowych tabelach.

W lidze rosyjskiej sytuacja nie miała dramatycznego przebiegu. Ural wykorzystał błędy Arsienału Tuła i odniósł pewne zwycięstwo 2:0. Goście pomogli, szczególnie na początku spotkania, gdy spudłowali z rzutu karnego. Później do głosu już nie doszli, bo strzelali Gadzhimuradov oraz – uwaga, uwaga – Pogriebniak.

Dla 37-letniego napastnika było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Znacznie więcej emocji przyniosło spotkanie Southampton – Burnley. Chociaż w jego trakcie Jan Bednarek nie ustrzegł się kilku błędów i twardego lądowania na murawie, Święci odwrócili stan rywalizacji.

Po pierwszych 30. minutach przegrywali już 0:2, ale jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać dzięki Armstrongowi i Ingsowi. Po zmianie stron kontynuowali ataki na bramkę Burnley, oddali aż sześć celnych strzałów w kierunku Pope’a.

Jeden z nich znalazł drogę do siatki – wolej Redmonda przyniósł Southampton odkupienie i bardzo cenne trzy punkty. Mają już 36 oczek i 10 punktów przewagi nad strefą spadkową.