A A+ A++

Mocna przemoc oraz krótkie sceny nagości sprawiły, że druga część „Jokera”, film „Joker: Folie a Deux” otrzymał kategorię wiekową R. To oznacza, że widzowie poniżej siedemnastego roku życia będą mogli obejrzeć produkcję wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna. Podobna klasyfikacja wiekowa nie przeszkodziła „Jokerowi” z 2019 roku w zarobieniu w kinach na całym świecie ponad miliarda dolarów. Był pierwszym filmem z taką kategorią wiekową, któremu udało się to osiągnąć.

Zajmujące się przyznawaniem kategorii wiekowych amerykańskie stowarzyszenie Motion Picture Association of America ogłosiło w środę 3 kwietnia, że reżyserowany przez Todda Phillipsa (“Kac Vegas”) film “Joker: Folie a Deux” otrzymał kategorię wiekową R. W uzasadnieniu takiej decyzji czytamy, że znalazła się w nim mocna przemoc, obraźliwy język, erotyczne sceny oraz pełna nagość.

 Podobne powody doprowadziły do przyznania takiej samej kategorii wiekowej poprzedniej produkcji o tym ikonicznym komiksowym łotrze. Nie znalazła się w niej jednak pełna nagość. Można pokusić się o spekulację, że taka “dołączyła” do drugiej części “Jokera” wraz z pojawieniem się w niej w roli Harley Quinn, Lady Gagi, która nie stroni od pokazywania swojego ciała.

Phoenix ponownie w głównej roli

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, autorem scenariusza i reżyserem “Joker: Folie a Deux” jest Todd Phillips. Tytułową rolę powtarza w nim Phoenix, a oprócz nowej w obsadzie Lady Gagi, w filmie występują też Zazie Beetz, Catherine Keener oraz Brendan Gleeson. Premiera filmu zaplanowana została na 4 października.

Jaka jest fabuła produkcji?

Nieznana jest dokładna fabuła “Joker: Folie a Deux”. Jej spora część rozgrywać się będzie zapewne w szpitalu psychiatrycznym Arkham Asylum, do którego trafił tytułowy bohater filmu. 

Niedawno potwierdziły się wcześniejsze spekulacje mówiące o tym, że “Joker 2” będzie tzw. musicalem z szafy grającej. Oznacza to, że w filmie znajdzie się przynajmniej piętnaście znanych utworów muzycznych przygotowanych w nowych aranżacjach specjalnie dla niego. Jedną z nich będzie “That’s Entertainment”, którą w najsłynniejszej wersji śpiewała Judy Garland. W filmie usłyszymy też dwa całkowicie nowe utwory.

Powstaje “Joker 2”. Co wiemy o nowej produkcji?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPlatforma Crowdsourcing Romeyka ma zachować język stanowiący pomost do starożytności
Następny artykuł“Czerwone maki” od najbliższego piątku w kinach