Wicelider z Mielca lepszy od MKS-u w Lidze Centralnej piłkarzy ręcznych. W 10. kolejce Stal wygrała w Wieluniu 30:25.

Spotkanie zaczęło się wprawdzie od bramki gości, ale potem trzy razy z rzędu trafili emkaesiacy i wyszli na prowadzenie 3:1. Świetnie bronił Jakub Chuć, gospodarze grali też skutecznie w ataku, mimo że trener Grzegorz Garbacz nie mógł skorzystać z pełnej kadry (brakowało kontuzjowanego Arkadiusza Galewskiego). W efekcie doprowadzili do wyniku 5:2. Stal ruszyła jednak do odrabiania strat, notując cztery kolejne bramki. Zrobiło się 6:5 dla mielczan, którzy od tego czasu nie pozwolili już wielunianom wrócić na prowadzenie. Po stronie gospodarzy zaczęło brakować skuteczności, aczkolwiek zdołali doprowadzić do remisu, a później łapali kontakt z rywalem. Kolejny przestój po stronie MKS-u skutkował powiększeniem straty do pięciu, a na początku drugiej połowy nawet sześciu trafień. Gospodarze dwa razy zmniejszali dystans do dwóch bramek. Końcówkę meczu Stal wygrała jednak 4:1, dzięki czemu zwyciężyła 30:25 i zdobyła trzy punkty.
Najlepszym zawodnikiem MKS-u wybrano Łukasza Królikowskiego.

Grzegorz Garbacz (trener MKS-u):
Walczyliśmy do końca. Staramy się to robić. To jest najważniejsze. Może coś się nie układać, ale walka do ostatnich minut, a nawet sekund – w tym meczu może nie wyszło – będzie procentować w następnych spotkaniach. Musimy się uczyć na błędach, zwłaszcza rzutowych.

Łukasz Królikowski (obrotowy MKS-u):
Świetny początek w naszym wykonaniu. Szkoda, że nie udało się tego utrzymać. Mielec nas doszedł i chyba za szybko chcieliśmy znowu odskoczyć. Dwa nieprzygotowane rzuty, dwa błędy. Rywal odskoczył. Klasa przeciwnika nie pozwoliła go dogonić.

MKS pozostał na piątym miejscu w tabeli. W następnej serii na wyjeździe zmierzy się z przedostatnią Anilaną Łódź.