W sobotnim meczu Birmingham City z Rotherham United do rywalizacji w angielskiej Championship powrócił Krystian Bielik. Polski pomocnik 18 lutego doznał kontuzji w przegranym 1:2 meczu z Huddersfield i został zniesiony z boiska na noszach. Choć początkowe informacje na temat stanu zdrowia zawodnika nie były optymistyczne, udało mu się wrócić do gry po trzech tygodniach. Niestety nie na długo.

Nadchodzą sensacyjne powołania Santosa. Gigantyczny problem na start

Kontuzje prześladują Krystiana Bielika. Kolejny uraz i koniec marzeń o zgrupowaniu kadry

Bielik był zmuszony opuścić boisko w 32. minucie sobotniego meczu. Wszystko za sprawą groźnie wyglądającej sytuacji z udziałem jednego z rywali. Hakeem Odoffi kopnął Polaka w twarz. 25-latek był zmuszony opuścić boisko z zakrwawionymi ustami i podbitym okiem. Na opublikowanych później zdjęciach widać było, że zawodnik stracił przednie zęby. Teraz pozostaje czekać na więcej informacji na temat stanu jego zdrowia.

Mecz zakończył się wygraną Birmingham 2:0, a bramki na wagę zwycięstwa strzelili Redy Khadry i Kevina Longa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kolejne problemy zdrowotne Bielika są fatalną informacją w kontekście gry w reprezentacji Polski. W marcu drużynę Fernando Santosa czekają mecze z Czechami (24 marca) i Albanią (27 marca) w ramach eliminacji do przyszłorocznego EURO. Jak udało się ustalić Sport.pl, pomocnik znalazł się na liście zawodników, którzy mają wziąć udział w zgrupowaniu. Te rozpocznie się 20 marca, a trzy dni wcześniej selekcjoner ogłosi wąską kadrę na najbliższe mecze. Wszystko wskazuje na to, że Bielik nie znajdzie w niej miejsca.

Strach w FC Barcelonie. UEFA może zastosować opcję atomową bez wyroku

Sobotnie zwycięstwo Birmingham pozwoliło drużynie przerwać serię pięciu meczów bez wygranej. Zespół Bielika zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli Championship z dorobkiem 42 punktów. Prowadzi Burnley (80 pkt) ze sporą przewagą nad Sheffield United (67 pkt) i Middlesbrough (63 pkt).