A A+ A++

Trwają snookerowe UK Championship, jeden z najbardziej prestiżowych turniejowych w sezonie, ustępujący jedynie mistrzostwom świata. Vafaei w pierwszej rundzie zmierzy się z bardzo uznanym Markiem Selbym, ale otwarcie przyznaje, że nie jest w stanie skupić się na grze.

Snooker. Irański zawodnik szczerze opowiedział o swoich odczuciach na temat sytuacji w kraju

– Zawsze jestem z nimi. Gdy pojawiają się te wszystkie wiadomości, pytają mnie, czy widziałem, co dzieje się w Iranie. Oczywiście, że wiem, co dzieje się w moim kraju, ale co mogę zrobić jako młoda osoba? Czasem oglądam serwisy informacyjne i płaczę. To są moje siostry i moi bracia – stwierdził.

Masowe prostety społeczne w Iranie trwają od śmierci Mahsy Animi, która została aresztowana za “nieodpowiedni strój”. Irańskie kobiety starają się przeciwstawić i walczą o swoją swobodę. Nie jest to równa walka, bo rząd krwawo tłumi protesty. Od ich początku zginęło już ponad 300 osób.

Snookerzysta stara się wykorzystywać swoją pozycję i wspierać swoje rodaczki i rodaków, nie ukrywa też jednak, że zdaje sobie sprawę, że jego możliwości w tej sprawie są bardzo ograniczone.

– Niektórzy piszą do mnie, że z szacunku nie powininenem teraz grać, ale co mam zrobić? Ja też mam swoje życie, które toczy się dalej. Wspieram moich rodaków, jestem z nimi, ale co jeszcze mogę zrobić? To nie jest w moich rękach, nie mogę zrobić nic więcej, niż być ich głosem – dodał.

Gość Wydarzeń – Marian Banaś o jakości Stadionu Narodowego. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozkładana sofa do małego salonu – jaką kupić?
Następny artykułUszczelnienia techniczne – produkcja na zamówienie