A A+ A++fot. Łukasz Krzywański


Dotychczas niewiele było wiadomo o składzie Stali Mielec na sezon 2024/2025. Klub z Podkarpacia w końcu pochwalił się zakontraktowaniem pierwszej nowej zawodniczki. Jest nią doświadczona środkowa, Gabriela Ponikowska.

Pierwsza karta odkryta

Za Stalą Mielec trudny sezon w TAURON Lidze. Szczególnie na jego początku miała olbrzymie problemy, jednak po zmianie na ławce trenerskiej coś drgnęło w jej grze, a ostatecznie Zdołała się utrzymać w elicie. W efekcie działacze przedłużyli współpracę z Mateuszem Grabdą, ale w składzie zespołu ma dojść do sporych przetasowań. Wcześniej Stal ogłosiła, że jej barw dalej będą broniły Klaudia Łyduch, Aleksandra Walczak oraz Emilia Mucha. Pojawiły się również nieoficjalne informacje o zakontraktowaniu w Mielcu Poli Janickiej. W końcu poznaliśmy pierwszą nową twarz w Stali. Jest nią doświadczona środkowa – Gabriela Ponikowska, która do Mielca przeniesie się z #Volley’a Wrocław.

Środkowa z doświadczeniem

Na Dolnym Śląsku 31-letnia zawodniczka rozegrała tylko jeden sezon. Wystąpiła w nim w 24 spotkaniach ligowych, w których zgromadziła na swoim koncie 163 punkty, w tym 7 na zagrywce i 39 w bloku. Wcześniej jeden sezon spędziła w Tarnowie, przez dwa lata była zawodniczką PTPS-u Piła oraz Radomki Radom, a jej pierwszym ekstraklasowym klubem był BKS Bielsko-Biała. Na swoim koncie ma również pięć sezonów spędzonych w różnych klubach I ligi, a swoją siatkarską przygodę zaczynała w Wiśle Warszawa. Teraz swoim doświadczeniem ma wspomóc mielecką Stal.

Zobacz również
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: opr. własne, Stal Mielec – Facebook

nadesłał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaskakująca decyzja oo. Bernardynów w sprawie Pomnika Czynu Rewolucyjnego. “Zakpili z mieszkańców”
Następny artykułBezpłatna komunikacja w Warszawie 9 czerwca