A A+ A++

Studio id Software uświetniło dzisiejszy Xbox Games Showcase i zaprezentowało światu swoje następne dzieło. Mowa o grze Doom: The Dark Ages, która przenosi nas do alternatywnej, „doomowej” wersji średniowiecza.

Źródło fot. id Software / Bethesda / YouTube

i

Po tym, jak w 2021 roku studio id Software zakończyło pracę nad drugim dodatkiem do Dooma Eternal, czyli The Ancient Gods: Part Two, cała ekipa nabrała wody w usta. Niemniej przez ostatnie trzy lata deweloperzy przygotowywali swoje kolejne duże dzieło, którym dzisiaj okazała się pełnoprawna szósta odsłona tego bestsellerowego cyklu. Mowa o grze Doom: The Dark Ages, której zwiastun gracze mogli obejrzeć na tegorocznym Xbox Games Showcase.

Doom: The Dark Ages trafi w 2025 roku na PC, PS5 i XSX/S. W dniu premiery gra będzie również dostępna w usłudze PC/Xbox Game Pass.

Tym razem studio id Software przygotowało dla nas prequel, w którym możemy zapoznać się z początkami kariery Doom Slayera. Choć produkcja zabierze nas do epoki średniowiecza, nie zmieni się tak wiele, jak mogłoby się wydawać. Solą rozgrywki nadal będzie eliminacja hord demonów, aczkolwiek tym razem otrzymamy do dyspozycji nieco inny arsenał, obejmujący między innymi… hybrydę tarczy i piły tarczowej. Ponadto w trakcie zabawy przyjdzie nam zasiąść za sterami Atlana – olbrzymiego mecha.

Warto odnotować, że choć na oficjalne potwierdzenie istnienia tego projektu musieliśmy zaczekać aż do dzisiaj, o tym, iż id Software w istocie tworzy następnego Dooma, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Tytuł gry poznaliśmy natomiast pod koniec maja; wtedy też pojawiły się pogłoski, zgodnie z którymi produkcja miałaby nawiązywać do średniowiecza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Częstochowie: Wybory do PE w Częstochowie i regionie. Frekwencja na godz. 17
Następny artykułJubileusz OSP w Starej Kamionce. Były podziękowania, gratulacje i oddanie do użytku nowej remizy [WIDEO, FOTO]