A A+ A++

Premier Donald Tusk podkreślił dziś, że możliwość użycia przymusu i broni w sytuacji zagrożenia musi być czymś oczywistym dla polskiego żołnierza czy funkcjonariusza, wtedy kiedy chroni granicę.

REKLAMA

Szef rządu podkreślił w piątek, że w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy wszyscy powinni być zjednoczeni, zaś organy państwa powinny dawać żołnierzom, Straży Granicznej i Policji poczucie wsparcia państwa.

Premier poinformował, że żołnierze i funkcjonariusze poinformowali go, że kilkanaście godzin temu w okolicach Białowieży użyli broni gładko lufowej, podczas kolejnej, zmasowanej próby nielegalnego przekroczenia granicy.

– Możliwość użycia przymusu i broni w sytuacji zagrożenia musi być czymś oczywistym dla polskiego żołnierza czy funkcjonariusza, wtedy kiedy broni granicy – oświadczył Tusk.

Premier odwołał też ze stanowiska prokuratora Tomasza Janeczka, który zajmował się prokuraturą wojskową i sprawował nadzór w sprawie zatrzymanych żołnierzy. – To odwołanie wymaga jeszcze zgody prezydenta – dodał.

Donald Tusk. Zapowiedział, że wyśle pismo do Andrzeja Dudy, a dodatkowo, iż spotka się z nim w poniedziałek przy granicy. Polsat News potwierdził, że właśnie na Podlasiu zorganizowana zostanie Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

(PAP)
opr. (pb)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЗеленский о российских угрозах Франции: Это еще один аргумент в пользу нашей смелости
Następny artykułII tura konsultacji w sprawie rozbudowy DK79