Dwa tygodnie temu siatkarki KSZO SMS uległy Maratonowi Krzeszowice 1:3 w setach – o tym meczu kibice Ostrowczanek, a przede wszystkim same zawodniczki chciały jak najszybciej zapomnieć. W minioną sobotę podopieczne Piotra Brodawki spotkanie z Marbą Sędziszów Małopolski również przegrały 1:3 – tym razem do drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego pretensji mieć nie można, a wręcz przeciwnie, należy ją pochwalić za wolę walki.

Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były siatkarki Marby, ale Ostrowczanki postawiły im wysoko poprzeczkę. W pierwszym secie zadecydowała końcówka, w której lepiej poradziły sobie wiceliderki rozgrywek II Ligi Kobiet, wygrywając ostatecznie 25:21.

Druga partia to już świetna gra zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wyrównana gra była do stanu 11:11. Od tego momentu inicjatywę przejęła drużyna KSZO SMS, którą zwyciężyła 25:18.

W dwóch kolejnych setach podopieczne Piotra Brodawki były bliskie zwycięstwa, ale błędy w końcówce i doświadczenie rywalek pozwoliło Marbie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W trzeciej partii Ostrowczanki prowadziły 21:19, a w czwartej 20:17. W obu przypadkach przegrały 23:25.

Pierwsze punkty w 2022 roku KSZO SMS spróbuje wywalczyć w najbliższą sobotę w wyjazdowym spotkaniu z SMS PZPS Szczyrk II.