A A+ A++

Księżna Diana spędziła dzieciństwo w posiadłości Althorp, należącej pod względem administracyjnym do West Northamptonshire. Chociaż wiele jej wspomnień wiązało się z tym miejscem, a grób „królowej ludzkich serc” znajduje się na terenie Althorp Park, William i Harry nie będą mogli go odziedziczyć. Teraz i w przyszłości, możliwość odwiedzenia grobu ukochanej mamy jest zależna od tego, jakie relacje utrzymują z rodziną jej brata.

Rodzinna posiadłość Spencerów, Althorp znajduje się na tyle blisko Londynu, że można do niej dotrzeć środkami transportu miejskiego. Na jej terenie znajduje się grób księżnej Diany

Nie da się go wprawdzie dotknąć, bo jest położony na wyspie na środku stawu, za to można odwiedzić poświęconą Dianie świątynię, co nie wymaga przeprawiania się przez wodę.

Księżna Diana po śmierci wróciła do Althorp

Pomysł, by pochować  zmarłą w wieku zaledwie 36 lat „królową ludzkich serc” w Althorp Park, przeforsował jej młodszy brat, Charles Spencer. 

Już w 1997 roku, po tragicznej śmierci księżnej Diany w Paryżu, wybór miejsca jej pochówku budził mieszane uczucia

Nie zabrakło nieżyczliwych opinii, jakoby hrabia Spencer, jedyny męski spadkobierca rodowego tytułu i majątku, próbował w ten sposób ogrzać się w blasku sławy nieszczęśliwej siostry i ubić interes na sprzedawaniu biletów żałobnikom. Althorp Park można bowiem odwiedzać, ale nie za darmo. Bilet wstępu kosztuje 27 funtów, czyli ponad 130 złotych. 

William i Harry mogą odwiedzać grób mamy za zgodą stryja

Synowie Diany, William i Harry są wprawdzie z opłat zwolnieni, jednak to, czy będą mile widziani w rodzinnej posiadłości mamy, zależy od tego, jak układają się ich relacje ze stryjem. Na zwykłym cmentarzu nie ma takich problemów…

Teraz zaś przyjdzie im dogadywać się z kuzynem, który odziedziczy Althorp. Wprawdzie Louis Spencer jest najmłodszym spośród dzieci Charlesa Spencera, ale jednocześnie jedynym synem. Tylko płeć jest powodem, dla którego odziedziczy majątek, będący częścią dziedzictwa rodziny Spencerów od 1508 r, bowiem do zarządzania nie ma kompletnie smykałki. 

30-letni Louis Spencer, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Edynburgu, rozpoczął karierę aktorską w Chiswick w Londynie. Jego karierą zarządza agencja talentów Tavistock Wood.

Najmłodszy bratanek Diany odziedziczy jej rodzinną posiadłość

W Anglii primogeniturę, czyli prawo do dziedziczenia wyłącznie po linii męskiej zniosła wydana w 2013 roku ustawa o sukcesji korony. 

Księżna Kate i książę William spodziewali się wtedy narodzin swojego pierwszego dziecka i zależało im na tym, by zanim przyjdzie ono na świat, pozbyć się z prawa o dziedziczeniu dyskryminujących przepisów. 

Jednak ostateczny kształt ustawy został dostosowany do pierworodnego dziecka Williama i Kate i dotyczy tylko osób urodzonych po 28 października 2011 roku. Rodziny Spencerów w związku z tym nie obejmie. 

Synom Diany, a już zwłaszcza Williamowi, posiadłości ziemskich nie brakuje, podobnie jak pieniędzy. Po mamie odziedziczyli majątek o łącznej wartości 13 milionów funtów, w tym większość jej gromadzonej starannie przez lata  biżuterii. Wartość tych precjozów wzrosła zresztą wielokrotnie w ciągu minionych lat, tylko dlatego, że nosiła je „królowa ludzkich serc”. 

Większym problemem może okazać się swobodny dostęp do miejsca pochówku ukochanej mamy…

Zobacz też:

Nie do wiary, co książę Harry dostał po śmierci Diany. Nigdy o tym nie mówił

Księżna Diana wszystko przewidziała. Od zawsze wiedziała to o Williamie i Harrym

Suknia księżnej Diany sprzedana za ponad milion dolarów. To nowy rekord

pomponik.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie podwyżka stóp w Australii?
Następny artykułWIKANA: Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% ogólnej liczby głosów obecnych na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu WIKANA S.A. w dniu 26 czerwca 2024 r.