Dziś w oświęcimskiej hali lodowej przy ulicy Chemików 4 doszło do piątej już konfrontacji ćwierćfinałowej. Czy rywalizacja biało-niebieskich z krakowskimi „Pasami” zakończy się pod Wawelem? Przekonamy się o tym w najbliższy wtorek.

Biało-niebiescy już podczas pierwszej zmiany otworzyli wynik dzisiejszego spotkania. W 26 sekundzie najwięcej sprytu w podbramkowym zamieszaniu wykazał Andrij Denyskin i oświęcimska hala eksplodowała ze szczęścia. Błyskawicznie jednak odpowiedzieli goście. Linusa Lundina zaskoczył Aapo Alapuranen.

Nie zrażeni takim obrotem sprawy oświęcimianie robili swoje. Re-Plast Unia odzyskała prowadzenie za sprawą Carla Ackereda, a jeszcze przed pierwszą przerwą kapitalną indywidualną akcją popisał się Ville Heikkinen i gospodarze prowadzili już 3:1.

Na początku drugiej odsłony krakowianie złapali kontakt

Po zagraniu Johana Lungrena do Martina Kasperlika, szwedzki golkiper Re-Plast Unii nie zdążył się przemieścić w bramce i były zawodnik Unii trafił do jej odsłoniętej części. Cracovia grała wówczas w liczebnej przewadze.

Gospodarze znowu szybko jednak odpowiedzieli rywalom, strzelając na 4:2. Za sprawą Kamila Sadłochy pokazali, że dziś o zwycięstwo „Pasom” będzie niezwykle ciężko.

Bezpieczną, dwubramkową przewagę miejscowi sprytnie wieźli do końcowych fragmentów spotkania. Na minutę przed końcem trener Rudolf Rohacek wycofał jeszcze bramkarza i właśnie podczas takiego okresu wynik ustalił Erik Ahopelto. Kolejny i oby ostatni już mecz ćwierćfinałowy we wtorek w Krakowie.

W pozostałych meczach piątej serii ćwierćfinałów:

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Stan play-off: 3:2 dla GKS Katowice

GKS Tychy – PZU Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)
Stan play-off: 3:2 dla GKS Tychy

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Stan play-off: 3:2 dla JKH GKS Jastrzębie

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Bramki: 1:0 Denyskin (Dziubiński, Kaleinikovas) 0.26, 1:1 Alapuranen (Motloch) 1.54, 2:1 Ackered (Olsson Trkulja, Lorraine) 6.29, 3:1 Heikkinen 16.42, 3:2 Kasperlik (Lundgren, Younan) 23.52, 4:2 Sadłocha (Lorraine, Jakobsons) 26.33, 5:2 Ahopelto 59.52.

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Bartosz Kaczmarek (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Kary: 6 i 2 minuty.

Widzów: 3 000.

Stan play-off: 3:2 dla Re-Plast Unii (do czterech zwycięstw)

Re-Plast Unia: Lundin – Diukow, Jakobsons, Denyskin, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karlajalnen – Bezuska, Ackered, Sadłocha, Olsson Trkulja, Lorraine – Łukawski, Noworyta, S. Kowalówka, Krzemień, Wanat.

Trener: Nik Zupancić.