A A+ A++

Każdy z nas ma jakieś drogocenne przedmioty. Dla niektórych jest to biżuteria, dla niektórych dokumenty, dla niektórych oszczędności, a dla niektórych po prostu pamiątki rodzinne. Trzymamy je zazwyczaj w domu lub w mieszkaniu i często chowamy je w oczywistych dla złodziei miejscach – w materacach, w pojemnikach kuchennych, w koszach na brudną bieliznę czy też między książkami. Część z nas ma kupione sejfy – mniejsze lub większe, lżejsze lub cięższe, zamykane na klucze lub szyfr. Najbardziej przezorni mają poukrywane sejfy z ograniczonym dostępem tylko dla wtajemniczonych członków rodziny.

Włamania i kradzieże towarzyszą nam od setek lat. Zmieniają się metody, coraz częściej włamaniom towarzyszą zaawansowane technologie, ale efekty są niezmienne. Wciąż istnieje grupa ludzi, która chce się nielegalnie i szybko wzbogacić kosztem innych. I wciąż nowe osoby lub rodziny są okradane.  Muszą pogodzić się z tym, że obce osoby były w ich domu lub mieszkaniu, często podczas obecności całej rodziny, często szantażowane lub uśpione przez złodziei gazem czy też w najlepszym wypadku ratujące się w ostatniej chwili dzięki interwencji odważnego członka rodziny lub wezwanej ochrony.

Jak możesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo?

Warto zabezpieczyć się na wypadek takich zdarzeń. Jedną z form zabezpieczenia jest ubezpieczenie mienia na wypadek kradzieży. Polisę taką można nabyć u praktycznie wszystkich ubezpieczycieli, a jej cena jest uzależniona od tego, co chcemy ubezpieczyć i na jaką wartość. Niestety polisa nie ubezpieczy nigdy wartości sentymentalnej, co często dotyczy pamiątek rodzinnych, biżuterii przekazywanej z pokolenia na pokolenie, czy np. dysków ze zdjęciami rodzinnymi robionymi i archiwizowanymi pieczołowicie przez lata.

Dodatkową formą zabezpieczenia może być sejf zamontowany w domu lub mieszkaniu. Obecnie na rynku dostępne są bardzo różnorodne sejfy w różnych klasach bezpieczeństwa i z różnymi zabezpieczeniami. Wysokiej klasy sejf jest na pewno bardzo dobrą formą zabezpieczenia wartościowych przedmiotów, szczególnie jeśli podczas włamania nie ma nas w domu. Należy zwrócić uwagę na dwa ryzyka, które wiążą się z posiadaniem sejfu w domu lub mieszkaniu.

Pierwsze to fakt, że zdarzają się coraz częściej przypadki wywiezienia całego sejfu z domu podczas kradzieży. Złodzieje nie krępują się podczas włamań i jeśli warunki są sprzyjające, potrafią wyrwać nawet duży sejf z budynku i wywieźć w miejsce, w którym będą mogli go otworzyć. Do jednego z takich incydentów doszło np. w Lublinie, gdzie złodzieje dosłownie wyrwali sejf z budynku pomimo zabezpieczeń i monitoringu: KLIKNIJ TUTAJ.

Drugie ryzyko jest dużo bardziej niebezpieczne z naszego osobistego punktu widzenia. W przypadku włamania i próby okradzenia sejfu w naszej obecności, jesteśmy narażeni na szantaż i groźby dotyczące otwarcia sejfu. Jeśli jesteśmy podczas takiego incydentu z rodziną, nikt z nas nie zaryzykuje odmowy otwarcia sejfu i narażenia na szwank swoich najbliższych lub siebie. Do takich incydentów dochodzi coraz częściej. Ostatni nagłośniony przypadek dotyczy znanego piłkarza AS Romy – Chrisa Smallinga. Złodzieje wtargnęli do mieszkania piłkarza i na oczach jego żony i dziecka kazali otworzyć sejf i oddać kosztowności: KLIKNIJ TUTAJ.

Statystyki policyjne – liczby nie kłamią

Przeanalizowaliśmy statystyki policyjne dotyczące włamań i kradzieży na terenie wybranych miast w Polsce. Wnioski jakie płyną są jednoznaczne. Najbardziej niebezpieczne są III i IV kwartał roku.

– Trzeci kwartał roku to efekt głównie wakacji, podczas których jest znacznie więcej włamań i kradzieży. Czwarty kwartał to efekt krótszego dnia oraz świąt – znacznie częściej do włamań i kradzieży dochodzi pod osłoną nocy i w okresie Świąt Bożego Narodzenia – analizuje Bartłomiej Dmitruk, Prezes i współzałożyciel Safebox24.

Ze względu na COVID-19 przestępczość w 2020 roku generalnie spadła. – Większość z nas siedziała w domach i mieszkaniach, ze względu na narzucone obostrzenia w całej Polsce. Rok 2021 będzie dużo bardziej reprezentatywny – liczba przestępstw będzie raczej wyższa niż w 2020, ze względu na relatywny powrót do normalności i mniejsze ryzyko lock-downów związanych z COVID19 – podsumowuje Joanna Dmitruk, Wiceprezes i współzałożycielka Safebox24.

Podsumowanie przestępczości w Krakowie w 2020r. mogą Państwo znaleźć w artykule na portalu LoveKrakow.pl: KLIKNIJ TUTAJ.

Skrytka sejfowa – komfort i ponadprzeciętne bezpieczeństwo

Odpowiedzią na powyższe ryzyka może być, a nawet być powinna skrytka sejfowa w profesjonalnym skarbcu. – Skrytki sejfowe cieszą się bardzo dużą popularnością w Europie Zachodniej, gdzie, szczególnie w krajach DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oraz Wielkiej Brytanii, każda rodzina ma średnio przynajmniej jedną skrytkę depozytową. Często taka skrytka jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i deponowane są w niej m.in. oszczędności, pamiątki rodzinne i ważne dokumenty – podkreśla Bartłomiej Dmitruk.

Skarbce i skrytki depozytowe Safebox24 są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe i rosnącą świadomość klientów w Polsce. Skrytka depozytowa w skarbcach Safebox24 eliminuje większość ryzyk opisanych powyżej. – Skarbce Safebox24 jako jedne z nielicznych w Polsce gwarantują ponadprzeciętne, certyfikowane bezpieczeństwo, stały dostęp do skrytki depozytowej oraz unikalne ubezpieczenie. Obiekty Safebox24 gwarantują również unikalną dyskrecję i poufność – dodaje Joanna Dmitruk.

Skarbiec Safebox24 w Krakowie

W 2020 roku Safebox24 wybudował obiekt skarbcowo-depozytowy w centrum Krakowa, przy ul. Świętego Sebastiana 16, który będzie otwarty już od 1 września tego roku. Będzie to najbardziej nowoczesny, automatyczny obiekt skarbcowo-depozytowy w Polsce, oferujący cztery wielkości skrytek depozytowych w atrakcyjnych cenach. Rezerwacji skrytki mogą Państwo dokonywać już teraz na stronie internetowej pod linkiem: https://www.safebox24.pl/skrytki, lub telefonicznie pod numerem +48 539 306 116.

Dodatkowo dla naszych klientów uruchomiliśmy w 2021 roku możliwość zakupu metali szlachetnych m.in. złota, srebra i platyny. Marka i platforma Mennica.Online to nowoczesny dealer metali szlachetnych w postaci sztabek i monet inwestycyjnych. Mennica.Online oferuje produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Oczywiście istnieje możliwość przechowywania zakupionych metali szlachetnych w skarbcach Safebox24.

Więcej informacji na nasz temat znajdą Państwo na naszych stronach internetowych www.safebox24.pl oraz www.mennica.online.

Joanna Dmitruk, Bartłomiej Dmitruk, Pomysłodawcy i Założyciele marki Safebox24 oraz portalu Mennica.Online

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł101. rocznica Bitwy Warszawskiej w Garwolinie.
Następny artykułGRANICA: Wieźli sporo gotówki