Równo rok temu Serb był bohaterem wielkiego skandalu w świecie tenisa. Wówczas wiele państw wprowadziło tak zwane “paszporty covidowe” i wjazd na ich terytorium był możliwy jedynie dzięki zaszczepieniu się przeciwko koronawirusowi. Jednym z takich krajów była Australia. Djoković nie przyjął szczepienia, ale mimo to przyjechał na Australian Open i czekały go za to srogie konsekwencje. Zamiast udać się na korty Melbourne, został zatrzymany, przewieziony na kwarantannę, a później deportowany z kraju. Teraz zaliczył udany powrót do Australii, a więcej o meczu I rundy pisaliśmy –> TUTAJ.

Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? “Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko”

Novak Djoković wrócił na australijskie korty i od razu był bohaterem niecodziennej sytuacji. Nagle udał się do szatni

W trakcie meczu z Hiszpanem Carballesem Baeną doszło do konsternacji wśród kibiców na trybunach. Novak Djoković przy stanie 3:2 w pierwszym secie nagle poprosił sędzinę o przerwę na toaletę. “Przepraszam, muszę pójść do toalety” – krzyczał 35-latek. Powtórzył to kilka razy, ale reakcji nie było. Zgody nie otrzymał, ale mimo to zdecydował się przeciwstawić sędzi i… pobiegł do tunelu.

Andy Murray po genialnym meczu pokazał klasę. “Porządny człowiek” [WIDEO]

Wraz z tenisistą w stronę toalety udał się jeden ze stewardów. Na bieżąco komunikował, co dzieje się z zawodnikiem. Sędzia pozostała nieugięta i przekazała krótki komunikat: “Czas”. A stewardowi powiedziała: “Ma 30 sekund, żeby wrócić na kort i grać”. Djokoviciowi udało się to w ostatniej chwili, dzięki czemu uniknął konsekwencji swojego zachowania.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Australian Open TennisPowrót króla Djokovicia. “Najbardziej wyjątkowy kort w karierze”. Gra o poczwórną stawkę

W dalszej części meczu do nietypowych scen już nie dochodziło, a Djoković okazał się lepszy od hiszpańskiego przeciwnika. W kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Hugo Dellien – Enzo Couacaud.