A A+ A++

W Stalowej Woli odbył się w sobotę Diecezjalny Dzień Młodzieży, który zgromadził blisko 1500 młodych diecezjan, ich opiekunów oraz duszpasterzy i katechetów. Tegoroczne Spotkanie Młodych, odbywające się pod hasłem „Jesteście nadzieją Kościoła i świata”, stało się okazją do wspólnego dziękczynienia Bogu za otrzymane dary i wszelkie dobro.

Od samego rana uczestnicy integrowali się na placu przed sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Wkrótce dołączyli do nich uczestnicy XV Sandomierskiego Rajdu Papieskiego, upamiętniającego 25. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, po czym nastąpiło świadectwo ewangelizacyjne zespołu Full Power Spirit, które wzbudziło w uczestnikach wiele refleksji i entuzjazmu. Następnie Helena Dobrowolska wraz z animatorami z Wytwórni Zabawy – HulajNoga poprowadziła zabawy integracyjne, które dostarczyły wszystkim wiele radości i uśmiechu.

Po wspólnym obiedzie centralnym punktem wydarzenia była uroczysta Msza Święta, sprawowana na ołtarzu polowym pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Eucharystię koncelebrowali księża odpowiedzialni za duszpasterstwo dzieci i młodzieży, moderatorzy oazy oraz duszpasterze przybyli z młodymi ze swoich parafii.

W kazaniu bp Nitkiewicz nawiązał do obchodzonego w tym dniu liturgicznego wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.  – Symbol serca jest bliski nam wszystkim. Weźmy na przykład emotikony, których używamy w komunikatorach. Pośród nich są różne serca: czerwone, pomarańczowe, niebieskie, białe, czarne. Orientujecie się lepiej ode mnie, co każde z nich oznacza. Generalnie serce jest symbolem bliskości, jakiejś pozytywnej relacji, przyjaźni, miłości, braterstwa. Ważne, abyśmy te „graficzne” serca wypełnili czymś pozytywnym – zachęcał biskup.

Bp Nitkiewicz radził też młodym, by Matka Boża była ich życiową przewodniczką. – Warto przyglądać się jej życiu, tak jak śledzimy na Instagramie albo Facebooku to, co robią inni. Wchodząc w bliższą relację z Matką Bożą nie staniecie się natychmiast aniołami. Świat pozostanie mniej więcej taki sam i szybko zdacie sobie sprawę z tego, że idziecie pod górę albo płyniecie pod prąd. Niech was to nie zniechęca. Każda dobra myśl i uczynek są bezcenne. One naprawdę zmieniają świat, zaczynając od naszego życia – wskazywał biskup.

„Zasiewaj Chrystusa w Twoim ogrodzie, aby z ziarenka stał się drzewem” – radzi św. Ambroży. Razem z Matką Bożą zasiejmy ziarno Ewangelii w naszych sercach – zachęcił bp Nitkiewicz.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu na plakat pielgrzymkowy, do którego zgłoszono 12 prac. Komisja konkursowa pierwsze miejsce przyznała Annie Łukawskiej z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

Po Mszy Świętej młodzież miała okazję wysłuchać występu Arkadio, który swoimi utworami poruszył serca młodych ludzi. Na zakończenie dnia wszyscy uczestnicy wzięli udział w Wieczorze Chwały, pełnym muzyki, modlitwy i wspólnego śpiewu.

– To było niesamowite doświadczenie, które pokazało mi, jak wiele możemy osiągnąć wspólnie, jako młodzi ludzie pełni wiary i nadziei – powiedziała Anna, jedna z uczestniczek spotkania. – Czułem ogromną jedność i wsparcie, które dodają sił na dalsze życie – dodał Piotr, który po raz pierwszy uczestniczył w takim wydarzeniu.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDoświadczona rozgrywająca żegna się z klubem
Następny artykułWybory do Europarlamentu. Frekwencja w Starachowicach