A A+ A++

Data dodania: 2011-03-01 (12:14) Informacje bankowe

Po trzech latach renowacji, 155-metrowe wieże Twin Towers we Frankfurcie, będące siedzibą główną Grupy Deutsche Bank, zostały oficjalnie otwarte. Równocześnie budynek otrzymał najwyższe możliwe certyfikaty ekologiczne – LEED Platinum oraz DGNB Gold.

Dwie wieże Deutsche Bank, tzw. Twin Towers, które od ponad ćwierćwiecza są wizytówką Frankfurtu n/M oraz symbolem Niemiec jako centrum finansowego, po 3 latach renowacji, zostały ponownie otwarte 24 lutego 2011r. W budynkach zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań przyjaznych środowisku, które pozwoliły np. na obniżenie zużycia energii o połowę, wody o 70%, a emisji dwutlenku węgla o 90%. Dzięki temu nowe wieże – zwane „Green Towers” – stały się jednymi z najbardziej ekologicznych wielopiętrowych budynków na świecie. Sztandarowa inwestycja Banku spełniła bowiem wymogi konieczne do uzyskania Platynowego, a więc najwyższego ekologicznego certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) przyznawanego przez amerykańską organizację the US Green Building Council. Wieże uzyskały również Niemiecki Certyfikat Budownictwa Zrównoważonego – DGNB Gold (Deutsches Gütesiegel Nachhaltiges Baue).

W Polsce, jak dotąd żaden budynek nie uzyskał certyfikatu LEED na tak wysokim poziomie (certyfikat przyznawany jest w czterostopniowej skali: Standard, Silver, Gold i Platinum). Natomiast w marcu 2010r. został przyznany pierwszy w naszym kraju Certyfikat LEED w bardzo prestiżowej kategorii Gold. Otrzymał go „Zielony Oddział” (tzw. Green Branch) Deutsche Bank PBC, znajdujący się przy al. Jana Pawła II 19 w Warszawie. Obecnie kolejna placówka Deutsche Bank PBC w Warszawie jest na etapie certyfikacji.

Nowo otwarte wieże Deutsche Bank Twin Towers we Frankfurcie nie tylko spełniają wysokie standardy ekologiczne, stanowią również nowoczesne i innowacyjne środowisko pracy dla prawie 3 000 pracowników. W obu budynkach na 60 piętrach, Pracownicy, Klienci i Goście mogą podziwiać unikalną kolekcję sztuki współczesnej. Każde piętro poświęcone jest innemu twórcy. Prace młodych awangardowych artystów z Niemiec i Europy znajdują się w wieży A, natomiast wieża B zawiera dzieła z Azji i Pacyfiku, obu Ameryk oraz Bliskiego Wschodu i Afryki.

Deutsche Bank od 30 lat kolekcjonuje sztukę współczesną pod hasłem „Art works” – mówi Sabina Salamon, Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce – Przesłaniem pomysłu było wprowadzenie sztuki do biur i sal obsługi Klienta, tak, aby z jednej strony wspierać i promować młodych artystów współczesnych, z drugiej zaś strony dać Klientom i Pracownikom Banku możliwość stałego obcowania ze sztuką. W ten sposób powstała największa na świecie, licząca ponad 50 000 prac, kolekcja dzieł sztuki zgromadzona przez jedną firmę.

Cała kolekcja Deutsche Bank znajdująca się w Twin Towers we Frankfurcie, włączając pomieszczenia ogólnodostępne, obejmuje 1 500 rysunków, kolaży i zdjęć wykonanych przez ponad 100 artystów z ponad 40 różnych krajów. Wśród prac można znaleźć dzieła polskiego malarza, rzeźbiarza i rysownika Jakuba Juliana Ziółkowskiego.

Otwarciu wież towarzyszy cykl wydarzeń pod tytułem „Ziemia. Dla Frankfurtu i świata” („Globe. For Frankfurt and the Word”), realizowanych przez artystów z całego świata od 3 marca do 15 kwietnia 2011 r.

Źródło: Deutsche Bank

Tak słabych lokat jeszcze nie było

2020-01-05 Analizy rynkowe

106 złotych – tyle w ciągu roku zarobi ktoś, kto powierzy bankowi 10 tysięcy złotych zakładając przeciętną lokatę. To prawie 4 razy mniej niż w 2012 roku, ale też 2-3 razy za mało, aby pokonać panującą inflację – wynika z szacunków HRE Investments. Tak źle nie było od co najmniej kilkudziesięciu lat. Dostępne dane nie odnotowały bowiem jeszcze nigdy tak niskiego średniego oprocentowania lokat bankowych. Przeciętny depozyt pozwala zarobić zaledwie 1,31% – wynika z najświeższych danych NBP za listopad 2019.

Lokaty coraz słabsze, a kredyty coraz droższe

2016-06-13 Analiza Expander

Banki zarabiają między innymi na tym, że pożyczają nam pieniądze na wyższy procent niż płacą swoim klientom na lokatach. Expander zwraca uwagę, że ta różnica w kwietniu była najwyższa od prawie 6 lat. Oprocentowanie nowo zakładanych lokat wyniosło zaledwie 1,57%, tym samym pobiło marcowy rekord i było najniższe w historii.

Bezpłatna księgowość i 900 zł zwrotu w mBank

2016-02-11 Informacja prasowa

Tyle otrzyma przedsiębiorca, który do końca marca otworzy w mBanku rachunek mBiznes konto i spełni trzy proste warunki. Ofertę promuje kampania reklamowa, którą od wczoraj zobaczyć można m.in. w telewizji.

Będzie trudniej o kredyt hipoteczny

2016-01-04 Komentarz Lions Bank

W grudniu banki chciały pożyczyć rodzinom na mieszkanie wyraźnie mniej niż przed rokiem. Czas pokaże czy jest to preludium przed zmianami, które czekają rynek w przyszłym roku. Większość z nich utrudni dostęp do bankowego finansowania.

W nowym roku opóźnienie w spłacie raty może kosztować więcej

2015-12-30 Komentarz Expandera

Maksymalny dopuszczalny przez prawo poziom oprocentowania, naliczanego przy opóźnieniu w spłacie raty wzrośnie od stycznia z 10% do 14%. Z wyliczeń Expandera wynika, że przeciętny kredytobiorca, który spóźni się o kilka dni nie ma się czym martwić. Zmiana będzie natomiast odczuwalna dla osób, które mają wysokie zadłużenie i nie regulują go miesiącami.

Naucz się współpracować z instytucjami finansowymi

2015-03-30 Informacja prasowa

Zbliżają się święta wielkanocne, a wraz z nimi wydłuża się lista naszych wydatków. Szczególnie w przedświątecznym okresie, działając pod wpływem chwili i emocji zdarza nam się podejmować zbyt pochopne i nieprzemyślane decyzje zakupowe. Wówczas zaczynamy się zastanawiać nad różnymi sposobami powiększenia domowego budżetu.

Bezpiecznie(j) jak w banku?

2015-03-26 Informacja prasowa

Czy systemy płatności online są równie bezpieczne jak systemy bankowe? Okazuje się, że nie tylko mogą być bezpieczniejsze, ale również poprawiać poziom zabezpieczeń transakcji bankowych! Poznajcie przypadek pani Agnieszki.

Kredyt w CHF – co można zrobić z wysoką ratą?

2015-01-16 Poradnik kredytobiorcy

„Czarny czwartek” na rynku walutowym wywołał drżenie serca u wielu kredytobiorców zadłużonych w CHF. W ciągu kilku minut ich zadłużenie oraz raty wzrosły o kilkadziesiąt procent. Niestety w najbliższych miesiącach nie należy oczekiwać powrotu do sytuacji sprzed 15 stycznia.

Coraz łatwiej o kredyty dla przedsiębiorców

2015-01-07 Poradnik kredytobiorcy

Masz pomysł na własny biznes? Brakuje ci środków finansowych na start? Skorzystaj z propozycji kredytowej. Nie zwlekaj. Nie trać szans. Jutro może być za późno. W taki oto sposób – dość mało oryginalny i niewyszukany, banki oferujące kredyty dla przedsiębiorców zapraszają ich do skorzystania ze swojej oferty.
2015 rokiem zmian dla kredytobiorców

2014-12-31 Poradnik kredytobiorcy

W nowym roku kredytobiorcy muszą liczyć się z istotnymi zmianami. Wśród nich, zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, zmienia się minimalna wysokość wkładu własnego oraz strategia prowadzenia działalności w obszarze bankowości ubezpieczeniowej, czyli tzw. bancassurance.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJuż 59 bankomatów Citi Handlowy dla niewidomych i niedowidzących
Następny artykułCzy warto teraz zaciągnąć kredyt w EURO?