A A+ A++

Zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad nieporadną ze względu na swój wiek dwumiesięczną dziewczynka usłyszeli jej rodzice. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler, dorosłych denerwował płacz dziecka.

Jak przekazał w trakcie śledztwa ustalono, że 19-letnia kobieta i jej 30-letni partner wspólnie i w porozumieniu znęcali się nad swoim dzieckiem w okresie pomiędzy 27 października roku a 30 grudnia ub.

„Bili dziewczynkę po głowie, rzucali nią, potrząsali i podduszali. Dziecko doznało obrażeń ciała, które – w ocenie biegłych – spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu. Usłyszeli zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad nieporadną ze względu na swój wiek dwumiesięczną córką” – powiedział prokurator.

Podejrzani częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów; tłumaczyli się, że ich zachowanie było spowodowane płaczem dziecka.

Sprawa ujrzała światło dzienne w sobotę wieczorem (30 grudnia ub. roku). 19-letnia kobieta przywiozła do szpitala w Kępnie dwumiesięczną córkę. Po jej zbadaniu lekarz zdecydował o przewiezieniu dziecka do szpitala w Ostrowie Wlkp., a stamtąd niemowlę przetransportowano karetką neonatologiczną do szpitala w Poznaniu na oddział neurochirurgiczny.

Stan zdrowia dziewczynki był na tyle poważny, że lekarze stwierdzili, że wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej i zawiadomiono policję. Stwierdzono pęknięcie czaszki.

W związku z podejrzeniem możliwości popełnienia przestępstwa w niedzielę funkcjonariusze zatrzymali matkę i 30-letniego ojca – mieszkańców wsi k. Kępna.

Jak poinformował we wtorek prokurator Meler do kępińskiego sądu trafił wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanych. Grozi im od 3 do 20 lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska

Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSTARWARD INDUSTRIES S.A.: Zawarcie umowy pożyczki z akcjonariuszem Markiem Markuszewskim
Następny artykułPijani rodzice opiekowali się 3-letnią córką