A A+ A++

„Precz z komuną”, „ruda wrona orła nie pokona”, „raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę” – m.in. takie hasła wznosili uczestnicy zgromadzenia, jakie w obronie ks. Olszewskiego odbyło się w poniedziałek po godz. 18:00 pod Urzędem Miejskim w Gliwicach. Na protest przybyła ponad setka osób.

 
Wśród zgromadzonych najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele klubów Gazety Polskiej ze Śląska i Zagłębia, w tym z Gliwic, Zabrza, Knurowa, Rudy Śląskiej, przybyli także członkowie GP z Opola.

Protest pod gliwickim magistratem rozpoczął się od odśpiewania hymnu. Wśród zgromadzonych większość stanowili seniorzy. Na demonstrację przybył także poseł na Sejm z Prawa i Sprawiedliwości, gliwiczanin Jarosław Wieczorek.

– 26 marca ksiądz Michał Olszewski został aresztowany przez ABW. Jest osadzony w areszcie śledczym Warszawa-Służewiec. Nakazem prokuratury służby przeprowadziły przeszukania w trzech miejscach: w Warszawie, w Stopnicy i w Stadnikach. W dwóch pierwszych miejscach przeszukania zakończyły się bardzo szybko, natomiast w Stadnikach, gdzie siedziba jest spora i są w niej wszystkie dzieła związane z fundacją Profeto, trwało to dłużej. Kapłan jest od wielu dni przetrzymywany w areszcie śledczym w Warszawie. W trakcie zatrzymania był poniżany, znęcano się nad nim. To obecna koalicja rządząca stoi za tak nieludzkim traktowaniem – mówiła Magdalena Kalicka z klubu Gazety Polskiej w Opolu.

– Ksiądz Michał Olszewski jest rekolekcjonistą, ewangelizatorem, wcześniej też egzorcystą, dyrektorem grupy medialnej Profeto i twórcą ewangelizacyjnego internetowego radia Profeto, którego redakcja mieści się w Stadnikach – dodała.

Proszę Państwa, to jest również walka z krzyżem i co by nie powiedzieć zaczyna się od księży

– podsumowała przedstawicielka opolskiego klubu Gazety Polskiej.

Protest ma związek z wydarzeniami opisywanymi w artykule pt. „60 godzin piekła, czyli list ks. Olszewskiego z aresztu” przez tygodnik „Sieci”, gdzie Olszewski relacjonuje m.in. swoje zatrzymanie przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Według tej relacji, miał być on nieludzko traktowany przez funkcjonariuszy. W reakcji na publikację, premier Donald Tusk zapowiedział, że sprawa będzie wyjaśniana, z kolei Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że podjęło działania sprawdzające związane z opisanymi okolicznościami.

– Wszystkie podejmowane w stosunku do Michała O. działania charakteryzują się poszanowaniem przysługującej osadzonemu godności osobistej i pozostają w zgodzie ze standardami wynikającymi z art. 4 Kodeksu karnego wykonawczego – czytamy w komunikacie ministerstwa (pełna treść).

– Ksiądz Michał Olszewski został zatrzymany przez służby w marcu w związku z podejrzeniami dotyczącymi nieprawidłowości w wydatkowaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Fundacja Profeto, której duchowny jest szefem, miała nielegalnie uzyskać blisko 3,6 miliona złotych dotacji. Jak informowała Prokuratura Krajowa w komunikacie 5 czerwca, ksiądz Olszewski usłyszał zarzuty m.in. prania pieniędzy, czyli popełnienia przestępstwa z art. 299 Kodeksu Karnego. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia – podaje portal Wydarzenia Interia (całość TU).

(żms)
fot. 24GLIWICE.PL (ŁG, ŻMS)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLetnie ogródki na Małachowskiego w Sosnowcu niedostępne dla niepełnosprawnych. Podesty zamówiło miasto
Następny artykułZłe wieści dla działkowców. Będą więcej płacić