Obaj tenisiści zmierzyli się w finale Indian Wells także przed rokiem. Wówczas Alcaraz również był lepszy po dwóch setach, wygrywając 6:3, 6:2.

Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Alcaraz mistrzem Indian Wells

Początek pierwszego seta poszedł po myśli Daniiła Miedwiediewa, który przełamał Carlosa Alcaraza przy jego pierwszym gemie serwisowym i prowadził 3:0. Hiszpan wrzucił potem wyższy bieg, grał dużo szybszy tenis. Dzięki temu zdołał wyrównać do stanu 3:3.

Potem oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Ozdobą finału był dziewiąty gem pierwszego seta, w którym Alcaraz nie wykorzystał break pointa, a potem Miedwiediew miał problem z zamknięciem gema. Szczególnie warty odnotowania był jeden z winnerów Hiszpana po szalonej wymianie. Całkowicie zaskoczył Rosjanina.

Do czasu tie-breaka trudno było o wskazanie lepszego zawodnika. Wtedy inicjatywę zaczął przejmować Alcaraz. Wicelider rankingu ATP prowadził 3-0, wykorzystywał błędy Rosjanina. Ale Miedwiediew zdołał się zebrać i utrzymywał kontakt z przeciwnikiem. Doprowadził później do remisu 5-5 w rozstrzygającym gemie.

Kluczowe okazały się dwie następne piłki. Miedwiediew zepsuł dwa forhendy i tak naprawdę podarował dwa punkty Alcarazowi. Dzięki temu Hiszpan wygrał tie-breaka 7-5, a pierwszego seta 7:6. Był zatem o krok bliżej końcowego triumfu w Indian Wells.

Miedwiediew nie mógł przestać żałować zmarnowanych szans w poprzedniej partii. W drugim secie znacznie obniżył poziom swojej gry. Wyglądał na nerwowego i zdekoncentrowanego. Dość często wdawał się w niepotrzebne dyskusje z kibicami, reagował na ich krzyki i zaczepki.

Czwarty tenisista świata próbował się postawić tylko w drugim gemie. Obronił dwa break pointy, ale Alcaraz wykorzystał trzecią szansę. Wtedy zaczęła się pełna dominacja Hiszpana, który był niemalże bezbłędny i wygrał partię 6:1, a cały mecz 2:0. Tym samym Hiszpan obronił tytuł w Indian Wells.

To 13. tytuł Alcaraza w karierze i piąty triumf w turnieju rangi ATP Masters 1000. Utrzymał pozycję wicelidera światowego rankingu. Do prowadzącego Novaka Djokovicia traci 920 punktów. Miedwiediew jest czwarty. Trzeci Jannik Sinner wyprzedza go o 545 punktów.

Turniej ATP Masters 1000 w Indian Wells, finał:

Daniił Miedwiediew (Rosja, ATP 4.) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, ATP 2.) 6:7 (5), 1:6