Piłkarze Wisły Sandomierz nadal pozostają bez punktu w rozgrywkach ligowych. Sandomierzanie przegrali 2-6 (1-2) w meczu 4. kolejki III ligi, gr. IV z Wisłoką Dębica. Cieszą jedynie kolejne zdobyte gole. Tym razem strzelcami zostali Szymon Rak z rzutu karnego i Sebastian Taranek.

Niestety ponownie mimo dobrych chęci wiślacy nie rozegrali dobrego spotkania. Wręcz był to bardzo słaby mecz. Mimo pierwszych wyrównanych kilkunastu minut przewagę na boisku zaczęli zdobywać gospodarze. Po stronie Wisły wartym odnotowania był jedynie strzał z dystansu Jakuba Siedleckiego. W 33. minucie Błażej Radwanek w zamieszaniu podbramkowym trafił do siatki. Nadzieję na korzystny rezultat przyniósł rzut karny podyktowany w 43. minucie po faulu na Mateuszu Stańczyku. “Jedenastkę” pewnie wykorzystał Szymon Rak. Wisłoka objęła prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy i już go potem nie oddała. Radwanek w polu karnym po minięciu obrońców płaskim strzałem zdobył drugiego gola.

Po przerwie wiślacy jeszcze nie zdążyli się dobrze rozgrzać, a już stracili kolejną bramkę. W 47. minucie Tomasz Palonek po podaniu Radwanka podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Siedem minut później duet Radwanek-Palonek ponownie rozmontował wiślaków, i ten ostatni ponownie pokonał Jakuba Borusińskiego. W 64. minucie rezerwowy Sebastian Taranek zmniejszył rozmiary porażki sandomierzan, zdobywając gola. W 82. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Damiana Łanuchy gości uratowała poprzeczka. Trzy minuty potem było już 5-2. Mimo obrony przez Borusińskiego rzutu karnego dobitkę wykorzystał Kamil Słoma. Dzieła zniszczenia dokończyło trafienie Kamila Matofija z 90. minuty.

21 sierpnia 2021, 17:00 – Dębica
Wisłoka Dębica 6-2 Wisła Sandomierz
Błażej Radwanek 33, 45, Tomasz Palonek 47, 54, Kamil Słoma 85, Kamil Matofij 90 – Szymon Rak 43 (k), Sebastian Taranek 64

Wisła: 12. Jakub Borusiński – 30. Dawid Kuliga, 3. Kacper Serek, 98. Przemysław Dwórzyński, 4. Władysław Kudriawcew – 20. Mateusz Stańczyk (80, 11. Aleksadner Wiśniewski), 8. Jakub Siedlecki (70, 13. Przemysław Bednarz), 15. Dariusz Partyka (55, 7. Jakub Mażysz), 17. Filip Handzlik (55, 6. Sebastian Taranek), 10. Kamil Bełczowski (80, 26. Mateusz Bień) – 9. Szymon Rak.

żółte kartki: Król, Nowak – Taranek.
czerwona kartka: Nowak (90. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Michał Ficiński (Sosnowiec).