A A+ A++

Francuski inżynier opuścił bowiem McLarena zaledwie po trzech miesiącach współpracy. 44-latek powrócił 1 stycznia 2024 roku do działań w Woking po tym, jak odszedł z Ferrari. Jego comeback był związany z potężną restrukturyzacją działu technicznego, w wyniku czego rola dyrektora technicznego została rozdzielona na kilka gałęzi.

Sanchez objął funkcję szefa ds. koncepcji i osiągów bolidu, ale – jak wynika z jego pożegnalnej wypowiedzi – w rzeczywistości różniła się nieco od tego, co wcześniej ustalono. W związku z tym nie będzie już dalej pracował w brytyjskiej stajni, a ta przy okazji potwierdziła nową strukturę techniczną.

Główną rolę w niej obejmie były spec Red Bulla, Rob Marshall, który stanie się głównym projektantem. Neil Houldey będzie pełnił funkcję dyrektora technicznego ds. inżynierii, a Peter Prodromou pozostanie szefem ds. aerodynamiki. Dotychczasowe stanowisko Sancheza, czyli dyrektora ds. osiągów, zajmie tymczasowo (do czasu znalezienia nowego specjalisty) szef zespołu, Andrea Stella.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrace domowe są nieobowiązkowe
Następny artykułДискредитація громсектору через мобілізацію: до чого тут ДБР?