A A+ A++

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadziła śledztwo w sprawie utonięcia trojga rodzeństwa w Darłówku w kierunku narażenia przez rodziców ich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Na rodzicach ciążył obowiązek opieki nad 13- i 14-letnimi synami i 11-letnią córką. Badała też, czy do tragicznego w skutkach zdarzenia z 14 sierpnia 2018 r. nie przyczyniły się władze miasta Darłowa zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa korzystającym z kąpieliska. Na wniosek adwokata rodziców dzieci sprawdzała, czy życia dzieci nie narazili ratownicy.

“Rodzice nie byli świadomi, że to może być niebezpieczne”

– Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. Wydane zostały dwa postanowienia. Jedno wobec rodziców zmarłych dzieci i drugie wobec ratowników. Tu badany był też wątek odpowiedzialności miejskich urzędników – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Podkreślił, że w śledztwie ustalono, że nikt nie złamał przepisów w sposób świadomy – ani rodzice o opiece nad dziećmi, ani władze miejskie, ani ratownicy. – Nie można było komukolwiek z nich postawić zarzuty. Dodatkowo najprawdopodobniej i w dużej mierze do utonięcia dzieci doszło na skutek zmiany warunków pogodowych. Nagle okazało się, że na morzu są już 4 stopnie w skali Beauforta, morze było wzburzone i n … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKNF rekomenduje, by banki mogły przeznaczać do 100% zysku za 2019 na dywidendę
Następny artykułKNF przyjęła znowelizowaną Rekomendację S ws. kredytów hipotecz. o stałej stopie