A A+ A++

Sołtys Góry Motycznej w gminie Żyraków wyróżnienie odebrała podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Była to już dwudziesta czwarta edycja konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa.

Danuta Sujdak była jedną z trzech osób nominowanych do tej nagrody. Kapituła rozważała także kandydatury Grzegorza Wojewody – sołtysa Lutoryża i Pawła Siary – sołtysa Ostrowa. Ostatecznie najwyżej oceniona została kandydatura sołtyski Góry Motycznej.

– W ubiegły poniedziałek dostałam telefon, żebym przyjechała na galę, bo jestem nominowana. I byłam bardzo zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że to mnie wybrali najlepszą sołtyską. Zupełnie się tego nie spodziewałam, ale nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę – opowiada Danuta Sujdak.

Kobieta mówi, że sołtysem Góry Motycznej jest już od trzynastu lat. W tym roku będę kolejne wybory i zamierza w nich wystartować, by ubiegać się o kolejną kadencję w tej roli.

– Staram się pełnić tę funkcję jak najlepiej i póki co daję radę – zapewnia.

Danuta Sujdak działa na wielu polach, bo jest również przewodniczącą stowarzyszenie KGW Górzanki. Przez kilka lat była też przewodniczącą Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich. Jest członkinią Rady Parafialnej i współpracuje ze Szkołą Podstawową w Górze Motycznej.

O Podkarpacką Nagrodę Samorządową ubiegali się również wójt Gminy Żyraków Marek Rączka i starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek.  Tytuł Najlepszego Wójta Województwa Podkarpackiego 2023 trafił jednak do włodarza gminy Kamień Ryszarda Bugiela, a Najlepszego Starosta do przedstawiciela powiatu niżańskiego Roberta Bednarza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXbox Handheld to już pewniak. Phil Spencer praktycznie potwierdza nową konsolę
Następny artykułW. Kuchta: Miasto jest coraz bezpieczniejsze