W Kętrzynie zakończyły się Mistrzostwa Polski w karambol w odmianę 3-bandy. Srebrnym medalistą turnieju został kętrzynianin Damian Ejmont, który w finale uległ Tomaszowi Kapłanowi 6:8.

Dla zawodnika Nosanu Kielce był to kolejny tytuł mistrzowski. Wcześniej, po bardzo emocjonujących pojedynkach, Tomasz Kapłan pokonał Piotra Ostrowskiego (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) 13:10, a Damian Ejmont okazał się lepszy o jeden karambol od Mariusza Skonecznego (również Lipiński Dachy), wygrywając 10:9. Miejsca 5-8 wywalczyli: Michał Popławski, Marek Kłusowski, Kacper Winiarski (wszyscy z Kętrzyna) oraz Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce).

– Turniej odbył się dzięki współpracy Polskiego Związku Bilardowego z władzami miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Partnerem przedsięwzięcia była także firma Mak Marketing i stowarzyszenie East European Billiard Council. Cieszę się, że mogłem być dyrektorem tego turnieju – podsumowuje Marcin Krzemiński, wiceprezes Światowej Federacji Pool Bilarda.

Mistrzostwa odbyły się w Bałtyckim Centrum Bilardowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, gdzie znajdują się jedyne w Polsce najwyższej klasy stoły do gry w karambol. O tytuł mistrzowski walczyło ponad 70 zawodników. red