A A+ A++

Wiele kobiet boryka się z przykrymi problemami intymnymi. Zbyt luźna pochwa, wysiłkowe nietrzymanie moczu, bolesne stosunki oraz stosunkowo często występujący brak orgazmu. Z tymi problemami codziennie w gabinetach ginekologii estetycznej walczy wielu lekarzy. Współczesne metody lecznicze na szczęście potrafią poprawić komfort życia pacjentki i przywrócić radość z życia. Dzisiaj kilka słów o jeszcze mało znanym w Polsce “zastrzyku orgazmu”.

Jeśli zainteresuje Cię temat, więcej o zabiegu O-Shot przeczytasz na blogu poświęconym medycynie estetycznej oraz ginekologii plastycznej – Skórna.pl. Specjalista ginekologii plastycznej dr n.med. Marcin Nylec opisuje krok po kroku jak wygląda zabieg, oraz czego należy się po nim spodziewać.

Co to jest zabieg O-shot?

Zabieg O-shot polega na ostrzykiwaniu osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową okolic intymnych kobiet – łechtaczki, przedniej ściany pochwy, punktu G, oraz okolicy okołocewkowej gdzie znajdują się gruczoły Skenego.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest niemal zupełnie bezbolesny. Jak to możliwe? Przecież jest on wykonywany w tak delikatnych i wrażliwych okolicach. Wszystko dzięki specjalnie opracowanej formule znieczulenia w postaci maści, o której również przeczytasz na blogu.

Dla kogo jest zabieg O-shot?

Zastrzyk orgazmu, czyli zabieg O-Shot stosowany jest przede wszystkim u pacjentek które skarżą się na brak lub rzadkie orgazmy. Jednak zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ginekologii estetycznej jest o wiele szersze. Zabiegi z użyciem PRP poprawią komfort życia u kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, bolesnymi stosunkami, suchością pochwy czy liszajem okolic intymnych. Blizna po nacięciu krocza albo po cięciu cesarskim również może być z powodzeniem leczona za pomocą osocza bogatopłytkowego.

Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej dochodzi do intensywnej regeneracji, rewitalizacji i odnowy okolic intymnych a przez powstanie nowych naczyń krwionośnych, poprawia się ukrwienie oraz odżywienie tkanek. Skóra staje się bardziej elastyczna, sprężysta i podatna na intensywniejsze odbieranie bodźców i dotyku.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, czyli produkt który uzyskujemy z naszej własnej krwi. Zawiera on mnóstwo czynników wzrostu, czyli substancji, które pobudzają do wzrostu i regeneracji okoliczne tkanki w miejscu podania. W ginekologii estetycznej szczególnie interesujące są czynniki wzrostu nazwane VEGF oraz NGF.

Ich działanie polega na tworzeniu nowych naczyń krwionośnych, oraz regeneracji włókien nerwowych. W ten sposób dochodzi do uwrażliwienia leczonych okolic na dotyk i inne bodźce zewnętrzne. To właśnie efekt oczekiwany podczas przywracania kobiecego orgazmu.

Co to jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa to także kompleks składników pochodzący z naszej krwi, jednakże sposób pobierania i przygotowania takiego preparatu różni się od przygotowania preparatu osocza bogatopłytkowego. Najważniejszą różnicą jest czas uwalniania czynników wzrostu z podanego preparatu. W przypadku fibryny PRF jest on zwykle sporo dłuższy.

Więcej o fibrynie bogatopłytkowej, jej zastosowaniu oraz przewadze nad osoczem bogatopłytkowym przeczytasz tutaj.

Jak wygląda zabieg O-shot

Zabieg O-shot jest prosty, bezpieczny i szybki. Lekarz pobiera od pacjentki krew do specjalnych probówek. Następnie rozdzielamy poszczególne frakcje krwi za pomocą odpowiednich wirówek medycznych. Tak przygotowany preparat podaje się w okolice intymne.

Najważniejszą zaletą zabiegu O-shot jest jego bezpieczeństwo. Preparat osocza bądź fibryny bogatopłytkowej przygotowywany jest z krwi pacjentki, zatem nie ma możliwości na wystąpienie reakcji alergicznych czy uczuleniowych.

Przeciwwskazania do zabiegu O-shot

Pacjentka przed przystąpieniem do zabiegu O-shot musi przejść badanie i konsultację lekarską. Nie można wykonać zabiegu u osób z infekcjami dróg rodnych, podczas miesiączki oraz u pacjentek z chorobą nowotworową. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również małopłytkowość.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNóż dla trapera. Doskonały do obozowych prac
Następny artykułObwieszczenie o postępowaniu w sprawie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji LNG na dz. nr 149/4 w obrębie geodezyjnym Gajewniki, gmina Zduńska Wola.