A A+ A++

Szanowni Państwo,

wystarczy wyjść na wieczorny spacer, by stwierdzić, że rozpoczął się sezon grzewczy. Pamiętajmy o zakazie spalania śmieci, dbajmy o to, aby nasze piece spalały paliwo jak najlepszej jakości. W ciągu roku z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera w Polsce około 45 tysięcy osób. Jakość powietrza staje się jeszcze bardziej ważna w czasie pandemii. Na łamach „Życia Krotoszyna” z dnia 27 października wypowiada się prof. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi:

„Im większe zanieczyszczenie, tym więcej przypadków COVID-19, cięższy przebieg choroby, więcej zgonów. W Polsce największe zanieczyszczenie jest na Śląsku, gdzie przypadków koronawirusa jest najwięcej. Jest ich także dużo w wielkich miastach, bo jest jeszcze jeden czynnik – zagęszczenie ludzi na kilometr kwadratowy, […] ale przejdźmy do czystszych regionów: lubuskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie – tam liczba zachorowań i zgonów jest niska. Im czystsze powietrze, tym nie tylko mniej zakażeń, ale przede wszystkim ciężkiego przebiegu choroby i mniej zgonów”.

Te stwierdzenia niech nam jasno uzmysłowią, że nasze zdrowie zależy także od poziomu naszej świadomości, że spalaniem śmieci wpływamy na jego pogorszenie. Jakość powietrza w Krotoszynie możemy śledzić na naszej stronie internetowej, klikając na poniższy link:

https://krotoszyn.pl/strona-2138-stan_jakosci_i_poziom_zanieczyszczenia.html

Burmistrz Krotoszyna

Franciszek Marszałek

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLiczymy głosy w VI edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego
Następny artykułNowe obostrzenia obowiązujące od 7 listopada