A A+ A++

Markiz Marie Joseph Paul Yves Roche Gilbert du Motier de Lafayette był niezwykłą postacią, która odegrała kluczową rolę w trzech rewolucjach: amerykańskiej wojnie o niepodległość, rewolucji francuskiej oraz rewolucji lipcowej 1830 roku. Jednak mało kto wie, że Lafayette był również fascynującą hybrydą pod względem fizycznym.

Jego wygląd był naprawdę niezwykły. Jak donoszą źródła historyczne, Lafayette miał bardzo dziwnie ukształtowaną głowę – jego czoło “opadało do tyłu niczym u starożytnego egipskiego faraona, a tył czaszki zwisał nad szyją”. Po obejrzeniu zdjęć i maski pośmiertnej markiza, można stwierdzić, że jego czaszka była typowo długogłowa, identyczna z czaszkami odnajdywanymi w Peru, Meksyku oraz na wschodnich terenach Stanów Zjednoczonych.

Ten typ wydłużonych czaszek pojawia się również w południowo-wschodniej Francji, gdzie osiedlili się Goci, Burgundowie i Longobardowie po migracji z południowej Szwecji. Ciekawe, że Lafayette urodził się właśnie w Owernii, regionie Francji, który od wieków był “solą w oku” Kościoła rzymskokatolickiego. Było to spowodowane faktem, że Goci, Longobardowie oraz tysiące byłych rzymsko-chrześcijańskich uchodźców zamieszkujących te tereny, sprzeciwiali się religii państwowej.

Warto zauważyć, że na przestrzeni wieków w tym regionie Francji, w imię religii, dokonywano masowych mordów, które w rzeczywistości były zakamuflowanymi czystkami etnicznymi. Ofiarami tych zbrodni padały głównie osoby o długich, wydłużonych czaszkach. Można zatem założyć, że wielu francuskich protestantów, którzy uciekli do brytyjskich kolonii w Ameryce Północnej, posiadało tę charakterystyczną cechę fizyczną i wnieśli ją do nowego świata.

Fakt, że znaczna część populacji porzymskiej w Europie i w regionie Creek Heartland w Ameryce Północnej stanowiła inną rasę, powstałą na północ od Morza Czarnego, jest powszechnie ignorowany w głównym nurcie badań historycznych. Postać markiza de Lafayette’a staje się zatem jeszcze bardziej intrygująca, gdy weźmiemy pod uwagę jego niezwykłą fizyczność, która może wskazywać na jego związek z tą tajemniczą grupą ludności.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLKS „Ciężkowianka” Jaworzno zaprasza na 26. Memoriał Jana Ciołczyka
Następny artykułBrutalna prawda o Arkadiuszu Miliku. Prosto z Turynu. “Nic więcej”